Dom » Wnętrza

Płytki drewnopodobne - wygoda i elegancja

Płytki drewnopodobne - wygoda i elegancja
Zobacz więcej zdjęć »
Wyglądają zupełnie jak drewno. Nawet ich faktura jest doskonałą imitacją tego naturalnego surowca. Płytki drewnopodobne łączą w sobie zalety charakteryzujące utrzymanie ceramiki oraz walory estetyczne drewnianego wykończenia.

Od kilku lat niesłabnącą popularnością w architekturze wnętrzarskiej cieszy się styl skandynawski oraz rustykalny, gdzie elementy wykorzystujące surowość drewna grają jedną z głównych ról. Wiele osób marzy o wykorzystaniu tego materiału przy wykończeniu domowych podłóg, czy ścian. Jest to jednak surowiec dość kosztowny, a jego pielęgnacja oraz utrzymanie wymaga dużego zaangażowania. Doskonałą alternatywą dla drewna, są płytki drewnopodobne. Ich niesamowite podobieństwo do naturalnego odpowiednika oraz szeroki zakres zastosowania sprawił, że coraz więcej osób po nie sięga. Płytki drewnopodobne zamiast paneli — czyli czysta elegancja (dosłownie)

Płytki imitujące drewno z powodzeniem zastąpią tradycyjne panele. Stanowią doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą cieszyć się elegancją, jaką nadaje wnętrzu drewniana podłoga, ale nie mają czasu na to, by poświęcać go na częstą pielęgnację, jakiej wymaga naturalny surowiec. Płytki drewnopodobne dostępne w https://www.salonyhoff.pl/ zachowują wszystkie walory wizualne, jakich dostarczają także panele, posiadają jednak znacznie więcej zalet zauważalnych podczas codziennego użytkowania. Przede wszystkim niesamowicie łatwo utrzymać je w czystości. Szczególnie właściciele długowłosych pupili cenią sobie ceramiczną alternatywę. W przeciwieństwie do tradycyjnych paneli, nie posiadają one właściwości elektryzujących. Dzięki temu zarówno sierść, jak i kurz oraz inne zabrudzenia nie osiadają tak ''chętnie'' na ich powierzchni. Nieograniczona możliwość zastosowania płytek drewnopodobnych

Jedną z największych zalet płytek imitujących drewno, jest ich wytrzymałość oraz odporność na wilgoć. Pozwala to na wykorzystanie ich w różnych warunkach. Sprawdzają się w miejscach, w których zwykłe panele nie zdałyby egzaminu. 

Wiele osób stawia na drewnopodobne płytki przy wykańczaniu kuchni. Duża ilość pary oraz zachlapania nie wpływają na ich jakość. Cechy te sprawiają, że doskonale sprawdzają się także w łazience, gdzie zastosowanie zwykłych paneli byłoby po prostu niemożliwe. Co ciekawe, właściwości te, pozwalają także na wykorzystanie płytek drewnopodobnych na zewnątrz.  To świetne rozwiązanie, ponieważ drewniana struktura użyta na schodach wejściowych, czy tarasie, będzie tworzyć naturalną spójność z ogrodem. Warto jednak pamiętać, aby w tym przypadku wybierać płytki antypoślizgowe.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »