Firma » Biznes

PN-N 18001

PN-N 18001 to polski odpowiednik normy OHSAS 18001, opracowany zgodnie z polskimi wymaganiami w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.

PN- N 18001 to system zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy,  zgodny z polskimi wymaganiami prawnymi i umożliwiający nadzór nad możliwymi w organizacji zagrożeniami zdrowia i bezpieczeństwa pracy.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

PN- N 18001 to polski odpowiednik normy OHSAS, stworzonej w 1996 roku na podstawie normy brytyjskiej BS 8800.

Wymagania PN- N 18001 zostały opisane w kilku rozdziałach i obejmują kluczowe obszary z zakresu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, w tym:

 

·    planowanie rozpoznawania zagrożeń

·    kontrolę ryzyka

·    ustalenie i przestrzeganie programu zarządzania OHSAS

·    szkolenia

·    przygotowanie i działania na wypadek awarii

·    pomiar, monitorowanie i poprawę wydajności firmy

 

Wymagania normy PN- N 18001 zostały oparte na zasadzie Koła Deminga, która polega na ciągłym monitorowaniu, nadzorowaniu i doskonaleniu wdrożonych wymagań BHP i opracowanego systemu zarządzania. Oparcie PN- N 18001 na tej samej zasadzie, co pozostałe normy ISO pozwala także na zintegrowanie wymagań kilku norm ISO w jeden spójny system zarządzania.

Wdrożenie PN-N 18001 obejmuje analizę sytuacji firmy, opracowanie dokumentacji i procedur, szkolenie pracowników oraz przeprowadzenie Audytów Wewnętrznych, mających na celu przygotowanie firmy do certyfikacji. Po pozytywnej certyfikacji dana firma otrzymuje certyfikat potwierdzający poprawne wdrożenie systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy.

Norma PN-N 18001 została stworzona w 1996 roku przez Polski Komitet Normalizacyjny.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

djbdoradztwo2

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »