Rozrywka i wypoczynek » Sport

Po co sportowcowi białko?

Po co sportowcowi białko?
Zobacz więcej zdjęć »
Powszechnie wiadomo jest, że białko stanowi bardzo ważny składnik diety sportowców, osób intensywnie trenujących na siłowni. Jest to fakt niezaprzeczalny i bynajmniej nie mamy zamiaru z nim polemizować.

 Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to prawda. Jednakże w tym miejscu chcemy zapytać o sedno zapotrzebowania sportowców na białko.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Dobre składniki

De facto przecież każdy z nas potrzebuje tego składnika w pokarmach, które przyjmuje niezależnie od tego czy trenuje fizycznie, czy też nie. Dlaczego więc w kontekście sportowców mówi się o zwiększonym zapotrzebowaniu na białko? Powód jest bardzo prosty. Jeśli bowiem zwiększa się częstotliwość oraz intensywność naszych treningów, jeśli mamy do czynienia z wytężoną pracą naszych mięśni, to jednocześnie następuje zwiększone wykorzystanie białek ustrojowych. Tym samym organizm osób trenujących sygnalizuje zwiększone zapotrzebowanie na proteiny w posiłkach. No właśnie, skoro mówimy o białku, o proteinach przyjmowanych w posiłkach, to, dlaczego sportowcy sięgają jeszcze dodatkowo po odżywki białkowe? Powód bardzo prosty. Zasadniczo nie zawsze jesteśmy w stanie zapewnić sobie odpowiednią ilość białka w pokarmach, dlatego też sięgamy po białkowe odżywki. Poza tym musimy także wskazać na to, że białko w odżywkach to jednocześnie też znacznie lepsza jakość. Dzięki tym odżywkom, dzięki białkowym suplementom diety możemy znacząco poprawić własne możliwości regeneracyjne, możemy znacząco poprawić swoje zdolności do zwiększenia masy mięśniowej. Na rynku mamy sporą ilość odżywek białkowych, dzięki którym możemy uzyskać bardzo dobre efekty i tym samym będziemy bardziej zmobilizowani do dalszej pracy. Przede wszystkim musimy oczywiście stawiać na posiłki, na to aby były one zbilansowane, aby zapewniały nam odpowiednią ilość różnych składników odżywczych, ale jednocześnie nie możemy także zapomnieć właśnie o specjalnych odżywkach białkowych, gdyż one stanowią bardzo ważny element w codziennym sposobie żywienia i w codziennym treningu każdego sportowca.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KFD Nutrition
http://nutrition.kfd.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »