Dom » Wnętrza

Po pierwsze… Prima, czyli kolekcja lamp marki Nowodvorski Lighting

Po pierwsze… Prima, czyli kolekcja lamp marki Nowodvorski Lighting
Zobacz więcej zdjęć »
Salon, nazywany „sercem domu”, skupia wszystkich mieszkańców. To w nim wspólnie spędzają czas, odpoczywają, a także przyjmują gości. Jego urządzeniu poświęca się więc szczególną uwagę tak, by stworzyć miejsce, które będzie zachęcać do przebywania w nim, a każdy będzie mógł poczuć się tu swobodnie.

Z pomocą eleganckich i nowoczesnych lamp Prima marki Nowodvorski Lighting stworzymy miejsce przytulne i komfortowe, ale także reprezentacyjne, będące wizytówką domu i jego gospodarzy.
Salon pełni różne funkcje – możemy się w nim relaksować na kanapie, czytać książkę, oglądać telewizję, pić kawę z przyjaciółmi, czy też urządzać przyjęcie. Choć określa się go mianem pokoju dziennego, często zdarza się, że domownicy przebywają w nim głównie popołudniami i wieczorami. Dlatego w tym czasie światło sztuczne musi zapewnić im równie komfortowe warunki, co słońce w ciągu dnia. Jednak czasy, w których jedynym źródłem oświetlenia był królujący na środku żyrandol, odchodzą w zapomnienie. Ważne jest, aby mieć możliwość dostosowania intensywności światła do czynności, które aktualnie wykonujemy. Dlatego też dominującym trendem w aranżacji wnętrz jest wielopunktowe oświetlenie.

Pierwsza wśród lamp

O ile sypialnia czy kuchnia stanowi zazwyczaj zaplecze domowników, o tyle salon jest miejscem najczęściej eksponowanym, do którego wprowadzamy gości. Dlatego też znajdujące się w nim umeblowanie i wyposażenie powinno być dobrane ze szczególną starannością. Nie może zabraknąć właściwie dopasowanego i rozmieszczonego oświetlenia, bowiem ciekawe efekty świetlne oraz przykuwające designem wzrok lampy mogą stać się nawet głównym elementem dekoracyjnym i zupełnie zwyczajnie umeblowany pokój uczynić interesującym. Oprawy oświetleniowe z kolekcji Prima marki Nowodvorski Lighting doskonale sprawdzą się w salonowej przestrzeni. Łączą w sobie cechy niezwykle pożądane przy wykończeniu tego wnętrza – ciekawe kształty, modne zestawienia kolorystyczne i nowoczesny charakter. Lampy w kształcie łezki wykonane zostały ze sklejki, w której wycięty został wzór i podklejony tworzywem w jasnym kolorze. Całość utrzymana jest w stonowanych, ale kontrastowych kolorach, a połączenie venge i ecru uwypukla motyw zdobniczy. Szczególną uwagę zwraca lampa podłogowa Prima marki Nowodvorski Lighiting, która składa się z trzech symetrycznie umieszczonych abażurów, osiągając w ten sposób interesujący wygląd. Stanowi więc nie tylko rodzaj oświetlenia, ale nawet wyłączona, staje się wyrazistym elementem dekoracyjnym.

Światło na salonach

Zadanie doboru kilku lamp znacznie ułatwia nam wykorzystanie jednej kolekcji o tym samym wzorze i podobnej stylistyce. Pozwoli bez trudu zachować spójną kompozycję, oferując jednocześnie zróżnicowaną moc światła. Przykładem może być linia Prima marki Nowodvorski Lighting. Seria składa się z sześciu lamp – dwóch pojedynczych zwisów o różnych wymiarach, zwisu podwójnego z jednym abażurem, zwisu podwójnego z dwoma abażurami, kinkietu oraz wyróżniającej się lampy podłogowej. Jako główne źródło światła posłużyć może zwis II Prima o wymiarach 90x64 cm lub zwis II S Prima z dwoma, zwieszonymi na różnej wysokości abażurami (85x50 cm).  W nieco mniejszych pomieszczeniach ich miejsce zastąpić mogą pojedyncze lampy wiszące zwis I M Prima (110x44 cm) lub zwis I S Prima (90x30 cm). Oprawy oświetleniowe tego typu znajdą również zastosowanie nad stołem w jadalni, która bardzo często sąsiaduje z salonem, a nawet w przypadku otwartych wnętrz jest z nim bezpośrednio połączona. Boczne światło w postaci kinkietów z dwoma żarówkami pozwoli z kolei jedynie rozświetlić pokój, pozostawiając pomieszczenie w odprężającym półmroku. Podobne zadanie może pełnić lampa podłogowa, która jednocześnie w miarę potrzeby posłuży doświetleniu konkretnego miejsca np. w pobliżu kanapy lub telewizora ułatwiając czytanie książek lub oglądanie telewizji.

Lampy z kolekcji Prima marki Nowodvorski Lighting to propozycje, które spełnią zadanie oświetlenia salonu pod wieloma względami – rozjaśnią każde miejsce, a jednocześnie zamienią nawet zwykły pokój w nowoczesny salon.

Kolekcja Prima marki Nowodvorski Lighting:

Prima I zwis S
Długość: 90 cm
Szerokość: 30 cm
Cena brutto: 122 zł

Prima I zwis M
Długość: 110 cm
Szerokość: 44 cm
Cena brutto: 183 zł

Prima II zwis
Długość: 90 cm
Szerokość: 64 cm
Cena brutto: 289 zł

Prima II zwis S
Długość: 85 cm
Szerokość: 50 cm
Cena brutto: 269 zł

Prima II kinkiet
Szerokość: 35 cm
Odległość od ściany: 11 cm
Cena brutto: 105 zł

Prima lampa podłogowa III
Wysokość: 149 cm
Szerokość: 32 cm
Cena brutto: 475 zł

Lampy dostępne są również w sklepach internetowych: www.imperiumlamp.pl, www.iroiro.pl

Firma Technolux Sp.j., od października 2011r. funkcjonująca pod nazwą Nowodworski Sp.j., jest rodzinną firmą prywatną, założoną w 1994 r. Spółka produkuje dekoracyjne oprawy oświetleniowe do wnętrz mieszkalnych oraz obiektów publicznych. Obecnie firma posiada dwa zakłady produkcyjne o łącznej powierzchni 12 000 m2., średniorocznie produkując i sprzedając 3000 sztuk opraw dziennie. Ponad 65% produkcji jest sprzedawane za granicę. Firma eksportuje do: Belgii, Białorusi, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, Izraela, Kazachstanu, Kirgizji, Kosowa Litwy, Łotwy, na Maltę, do Mołdawii, Niemiec, Norwegii, Rosji, Rumunii, Senegalu, Słowacji, Ukrainy i na Węgry.  

Nowodworski Sp.j.
ul. Koksowa 2B
42-200 Częstochowa
Tel +48 343449110
www.nowodvorski.com
nowodvorski@nowodvorski.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 9 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »