Technologie » AGD - RTV

PoCESowe ciekawostki Funai

PoCESowe ciekawostki Funai
Zobacz więcej zdjęć »
Funai Electric przyzwyczaił już nas do tego, że na światowych targach elektronicznych prezentuje całkiem nowe i niezwykłe projekty. Tak też było i w tym roku na odbywających się w Las Vegas targach CES 2010.

Na jego stoisku zobaczyć można było m.in. jak działa wygaszanie diod znajdujących się za ekranem w systemach Full LED - poprawia to wrażenie głębi wyświetlanej czerni. Została także przedstawiona technologia pozwalającą przesyłać jednym kablem sygnały do różnych domowych urządzeń RTV i jednocześnie doprowadzać do nich zasilanie. Firma zaprezentowała także uniwersalny pilot telewizyjny zbudowany w oparciu o… system operacyjny Android.  

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Android ostatnio cieszy się sporą popularnością, co można było zaobserwować podczas targów. Oprócz wielu telefonów z tym rozwiązaniem, na CES można było zobaczyć  także inne urządzania oparte na tej platformie.  Do tych ostatnich zaliczyć można uniwersalny pilot I-Remote firmy Funai Electric, którego prototyp cieszył się dużym zainteresowaniem zwiedzających.  To wielofunkcyjne urządzenie multimedialne obsługuje Android w wersji 1.5 i ma wbudowany 7-calowy dotykowy ekran. Po wybraniu w menu nazwy producenta telewizora, na pulpicie pojawi się  panel obsługujący konkretny telewizor tego producenta. I-Remote został także wyposażony w moduł Wi-Fi, który zapewnia mu dostęp do Internetu, a dzięki wyświetlaczowi może służyć jako ramka cyfrowa odtwarzająca filmy i pokaz zdjęć zapisanych na karcie SD.  Dzięki protokołowi DLNA (Digital Living Network Alliance) pilot ten może także odtwarzać na ekranie telewizora filmy przechowywane na komputerach w domowej sieci. W przyszłości Funai planuje wyposażenie swojego urządzenia w kolejne funkcje takie jak na przykład wideokonferencje przy użyciu Skype.  Funai Electric planuje rozpoczęcie sprzedaży tego urządzenia jeszcze w tym roku.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

FunaiPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »