Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Podlaskie szkoły w ogólnopolskim rankingu

Podlaskie szkoły w ogólnopolskim rankingu
Zobacz więcej zdjęć »
I Liceum Ogólnokształcące, I LO w Łomży oraz SLO STO przy Fabrycznej 10 – to czołówka podlaskich firm w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Rzeczpospolitej i miesięcznika Perspektywy.

I LO w Białymstoku zajęło 14 miejsce w rankingu ogólnopolskim, I LO w Łomży jest na 39 miejscu, a białostockie Społeczne LO STO przy Fabrycznej – na 55 pozycji.- 55. pozycja w ogólnopolskim rankingu i drugie miejsce w Białymstoku to wspaniały wynik. Mogę tylko gratulować absolwentom i ich nauczycielom, że tak została oceniona ich praca. Zresztą - gratulacje należą się każdej szkole, która znalazła się wśród 500 wyróżnionych placówek. Rankingi są tylko jednym z kryteriów oceniających szkołę, myślę, że najważniejsza jest codzienna praca z uczniem i atmosfera w szkole - mówi Ewa Drozdowska, dyrektor SLO STO przy ul. Fabrycznej.III LO w Białymstoku znalazło się  na miejscu 65., na miejscu 86. - II LO w Białymstoku, a I LO w Suwałkach na 100.Z kolei w ogólnopolskim  Rankingu Techników 2013 Rzeczpospolitej i miesięcznika Perspektywy na 7. miejscu w Polsce znalazło się białostockie Technikum Elektryczne, na 29. Technikum Mechaniczne w Białymstoku, 39. Technikum Handlowo-Ekonomiczne w Białymstoku, 66. miejsce białostockie Technikum Budowlano-Geodezyjne, a 88. technikum w Grajewie.

Kapituła brała pod uwagę: sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz ocenę szkoły przez kadrę akademicką. W przypadku techników uwzględniono też wyniki egzaminów zawodowych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Masz-Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 2 dni:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »