Technologie » Telekomunikacja

Podróbka kontra oryginał? Chiński GoPhone 5 i Amerykański iPhone 5- kto komu wytoczy proces!

Podróbka kontra oryginał? Chiński GoPhone 5 i Amerykański iPhone 5- kto komu wytoczy proces!
Zobacz więcej zdjęć »
,,Made in China!” Wszystko niemalże produkowane jest w Chinach, nawet najnowszy iPhone 5. W prawdzie jest to klon projektu Apple, za który amerykańska korporacja dostała ultimatum od firmy, która podrobiła iPhone'a- GooPhone.

W momencie wprowadzenia przez Apple na chiński rynek urządzenia wyglądającego, tak jak podróbka telefonu, zostanie pozwane o skopiowanie projektu. Wszystko po to, by sprzedawać go pod swoją nazwą i za dużo mniejsze pieniądze. W Państwie Środka prawo patentowe nie istnieje, góruje  tu zasada ,,kto pierwszy ten lepszy”- ten jest zwycięzcą i podbija rynek.

Firma GooPhone już zaprezentowała swój produkt i zapowiedziała rychłe wprowadzenie do sprzedaży sklonowanego telefonu. Urządzenie oparte jest na platformie sprzętowej Nvidia Tegra 3 z 1 GB pamięci RAM oraz systemie Android 4.0. Wyświetlacz telefonu ma matrycę IPS o przekątną 4 cale i rozdzielczość 1280 x 720 pikseli, a jego dwie kamery wykorzystują sensory 8 megapikseli i 1,3 megapiksela. GooPhone i5 pojawi się na chińskim rynku przed iPhone'm 5, więc firma, która podrobiła telefon Apple, będzie mogła oskarżyć Amerykanów o podróbkę.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Paulina Ziemińska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »