Technologie » Telekomunikacja

Podstawowe systemy i instalacje serwerowni

Podstawowe systemy i instalacje serwerowni
Zobacz więcej zdjęć »
Bezpieczne i prawidłowe funkcjonowanie serwerowni jest uwarunkowane przez zastosowanie instalacji i systemów, które zapewnią właściwy sposób pracy sprzętu informatycznego.

Konieczne jest tu specyficzne podejście to projektowania takich urządzeń, zgodnego z niecodziennymi wymaganiami ze strony zasilania, chłodzenia czy bezpieczeństwa. Zastosowane rozwiązania muszą wyróżniać się przede wszystkim odpowiednim rozmiarem i niezawodnością. Poniżej omówionych zostanie kilka najważniejszych instalacji i systemów dedykowanych serwerowni.


  1. Zasilanie. W przypadku serwerowni konieczne jest zastosowanie rozwiązań z wykorzystaniem zasilania gwarantowanego. Musi być ono rezerwowane we właściwej konfiguracji i eliminować możliwość wystąpienie awarii lub przerwy w zasilaniu pomieszczenia.
  2. Klimatyzacja. Odpowiednie chłodzenie w serwerownie to jedna z priorytetowych kwestii. Konieczne jest tu zastosowanie tzw. klimatyzacji precyzyjnej, która została stworzona właśnie po to, aby zapewniać odpowiednią konfigurację obiegu powietrza w pomieszczeniach wyposażonych w specjalistyczny sprzęt IT.
  3. Szafy serwerowe. Stanowią kolejny nieodłączny element każdej serwerowni. Niezbędny jest ich odpowiedni wybór, dostosowany do parametrów i właściwości danego pomieszczenia. Pozwalają one usystematyzować różnorodny sprzęt IT znajdujący się w serwerowni. Profesjonalne szafy serwerowe, o różnej specyfikacji, można znaleźć na http://www.agmar.com/szafy-serwerowe/.
  4. Okablowanie strukturalne. Poprzez zastosowanie okablowania strukturalnego możliwe staje się efektywne i nieskomplikowane wykonywanie połączeń komunikacyjnych między poszczególnymi urządzeniami sieciowo-serwerowymi znajdującymi się w serwerowni.
  5. Systemy bezpieczeństwa. Stanowią one zabezpieczenie centrum danych przed nieuprawnionym dostępem do pomieszczeń czy też próbą włamania.
  6. Systemy przeciwpożarowe. Z racji dużej ilości urządzeń informatycznych w serwerowni, wrażliwych na tradycyjne środki gaśnicze, konieczne jest zastosowanie rozwiązań, które zagwarantują odpowiedni poziom bezpieczeństwa.
  7. Kontrolowanie warunków środowiskowych i stanu pracy urządzeń. Poprzez monitoring możliwa jest kontrola nad wszystkimi instalacjami i systemami serwerowni, warunkami w niej panującymi, a ponadto również szybka reakcji w momencie zaistnienia jakiegoś zagrożenia.

Należy podkreślić, iż instalacje i systemy serwerowni muszą zostać odpowiednio rozmieszczone i połączone ze sobą. Zapewnia to właściwą koordynację wdrożonych rozwiązań i gwarantuje efektywne działanie serwerowni.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

admin11

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 2 dni:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »