Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Podsumowanie akcji Kobiece sprawy – Nasze sprawy

Podsumowanie akcji Kobiece sprawy – Nasze sprawy
Zobacz więcej zdjęć »
Niedawno przeprowadzone badania wskazują, że blisko połowa Polek tylko w niewielkim stopniu orientuje się w kwestii najczęściej występującego stanu zapalnego dolnego odcinka dróg moczowych

– zakażenia układu moczowego (ZUM)[1]. Problem ten uważany jest za wstydliwy a kobiety często nie wiedzą jakie mogą być konsekwencje zbagatelizowania jego objawów[2].

Od marca do listopada bieżącego roku prowadzona była ogólnopolska akcja społeczna adresowana do kobiet pod nazwą Kobiece sprawy – Nasze sprawy. Wydarzeniem inaugurującym akcję była konferencja medyczna dla lekarzy urologów, mająca na celu uświadomienie potrzeby głośnego mówienia o problemie. W ciągu 9 miesięcy organizatorzy starali się dotrzeć z informacjami o zakażeniu układu moczowego do jak największej liczby kobiet, głównie poprzez komunikaty w prasie ogólnopolskiej i regionalnej oraz na portalach internetowych. Materiały informacyjne były konstruowane w taki sposób, by poruszać najczęstsze problemy związane z objawami, przebiegiem i sposobami leczenia ZUM. Mówiły one o konsekwencjach nieleczonego zakażenia układu moczowego, o faktach i mitach wokół ZUM, wakacyjnych niebezpieczeństwach związanych z aurą pogodową i beztroską zachowań, a także o tym wszystkim, o czym  powinny pamiętać kobiety, by uniknąć zachorowania. Omówiony został również problem zakażeń pęcherza u kobiet w podeszłym wieku, przedstawiono także szereg sposobów zapobiegania nawrotom tej dolegliwości. Specjalnie w tym celu powstała również strona internetowa: www.urokobiecesprawy.pl, zawierająca m. in. porady dotyczące profilaktyki układu moczowego.

Dzięki akcji Kobiece sprawy – Nasze sprawy inicjatorom udało się dotrzeć z informacjami o zakażeniu układu moczowego do szerokiego grona kobiet i uświadomić im wagę problemu. Mamy nadzieję, że głośne mówienie o schorzeniu pozwoli wielu cierpiącym kobietom zrobić wszystko, by trwale zapobiec nawrotom ZUM.

 

Do zobaczenia na: www.urokobiecesprawy.pl – Dołącz do nas![1] Źródło: „Zakażenie pęcherza u kobiet, jak je rozpoznać i jak sobie z nim radzić”,  www.poradnikzdrowie.pl, 17.10.2010.

[2] Źródło: Badania wykonane przez Pracownię Badawczą BSM Intelligent Research Solutions, s.42Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Joanna Janczy

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »