Firma » Biznes

Podsumowanie Forum Zrównoważonego Rozwoju Biznesu Rio+20

W tym tygodniu, na Forum Zrównoważonego Rozwoju Biznesu Rio+20 w brazylijskim Rio de Janeiro zapowiedziano podjęcie szeregu kroków, mających na celu wprowadzenie zasad zrównoważonego rozwoju do programów nauczania w szkołach biznesu i zarządzania.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link BuildinguOwocem Trzeciego Światowego Forum na rzecz Odpowiedzialnego Kształcenia Menedżerów są między innymi:
- Kompleksowe antykorupcyjne wytyczne na rzecz zmian w programie nauczania, raport pt. Zwalczanie ubóstwa poprzez kształcenie menedżerów: wyzwania, możliwości i rozwiązania oraz Globalne repozytorium zasobów na temat równouprawnienia płci, opracowane przez Grupy Robocze poszczególnych obszarów problemowych w ramach Zasad Odpowiedzialnego Kształcenia Menedżerów (PRME), inicjatywy wspieranej przez program ONZ - Global Compact.
- Ponadto, Inspirujący przewodnik wdrażania PRME: stawianie zrównoważonego rozwoju w centrum kształcenia menedżerów szczegółowo opisuje przykłady wdrażania przez szkoły biznesu i uniwersytety na całym świecie, procesów zmian w oparciu o Sześć Zasad PRME.
- W dokumencie zatytułowanym Deklaracja z Rio w sprawie wkładu wyższych uczelni i szkół zarządzania w przyszłość, jakiej pragniemy: plan dzia‎ł‎ań na rzecz kształcenia menedżerów do roku 2020 trzystu przedstawicieli wiodących szkół biznesu i uniwersytetów z całego świata zgodziło się przyją‎ć szereg konkretnych zobowiązań do działania, w tym:
- usunąć z listy tych sygnatariuszy, któ‏rzy nie dzielą się regularnie informacjami o postępach poczynionych we wdrażaniu PRME;
- uruchomić sekcje regionalne PRME, aby lepiej zaangażować społeczności związane z kształceniem menedżerów na poziomie lokalnym.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRprimum

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »