Firma » Biznes

Podsumowanie targów spoga + gafa 2015

Podsumowanie targów spoga + gafa 2015
Zobacz więcej zdjęć »
Tegoroczne, największe w Europe targi branży ogrodniczej spoga + gafa, które odbyły się na przełomie sierpnia i września w niemieckiej Kolonii, okazały się sukcesem zarówno pod względem organizacyjnym, jak i frekwencyjnym.

Stoisko Dachser odwiedziło wielu gości zainteresowanych ofertą usług logistycznych, skierowanych dla producentów i dostawców sklepów ogrodniczych i DIY w całej Europie.

Targi spoga + gafa 2015 potwierdziły swoją pozycję wiodącej międzynarodowej imprezy dla branży ogrodniczej – mówi Juliusz Pakuński, kierownik Dachser DIY-Logistics w Polsce. Z roku na rok widać rosnący udział wystawców i gości z zagranicy, jak podają organizatorzy, w tym roku aż 83 proc. wystawców stanowili przedsiębiorcy spoza Niemiec. Szczególnie cieszy coraz większa popularność spoga + gafa wśród polskich przedsiębiorców, którzy ze sporymi sukcesami podbijają rynki Europy – dodaje Juliusz Pakuński.
Na stoisku Dachser, oprócz pracowników z oddziałów niemieckich, obecni byli przedstawiciele firmy z Belgii, Holandii, Skandynawii, Austrii, Francji, Hiszpanii i Polski, a także reprezentanci Dachser Air & Sea Logistics. Nie mogło również zabraknąć partnerów operatora, z pomocą których realizuje on rozwiązanie dla producentów z branży ogrodniczej i DIY – Dachser DIY-Logistics: firmy specjalizującej się w merchandisingu AS oraz firmy consultingowej Green net, zajmującej się doradztwem handlowym i marketingowym w krajach niemieckojęzycznych.
Odwiedzający nasze stoisko najczęściej pytali o rozwiązania Dachser dla rynku B2C i dostawy do klienta końcowego, w tym przesyłek niestandardowych, np. produktów ponadgabarytowych – mówi Juliusz Pakuński. Poza tym wiele osób było zainteresowanych, jak radzić sobie z wysokimi wymaganiami sieci, jak np. dostawy do wielu sklepów danej sieci jednocześnie. Coraz więcej przedsiębiorców jest również zainteresowanych serwisem swoich produktów w marketach w Europie – wyjaśnia
 Usługa Dachser DIY-Logistics polega na dostarczaniu przesyłek do sieci marketów typu dom i ogród oraz świadczeniu szeregu usług dodatkowych, w tym merchandisingu na terenie sklepu. Wyjątkowość usługi polega na tym, że operator dostarcza produkty bezpośrednio na półki, a nie na rampę sklepu. W ramach Dachser DIY-Logistics firma codziennie transportuje przesyłki  do 30 tys. marketów w całej Europie, co daje ponad 3 mln sztuk rocznie.
W tegorocznych targach spoga + gafa wzięło udział około 37 tys. zwiedzających z 108 krajów z całego świata. Organizatorzy podają, że aż 60 proc. gości przybyło spoza Niemiec. Na targach było ponad 2 tys. wystawców z 59 krajów, prezentujących szeroką gamę nowości produktowych i usług związanych z branżą ogrodniczą. Oprócz zwiedzających z Europy, targi odwiedzili także goście z Australii, Nowej Zelandii, Republiki Południowej Afryki i Ameryki Południowej.
Dachser w Polsce
Firma Dachser zatrudnia w Polsce obecnie 341 pracowników w 8 oddziałach (dwa w Warszawie oraz w Strykowie, Szczecinie, Wrocławiu, Poznaniu, Sosnowcu oraz Gdańsku).  Firma specjalizuje się w transporcie ładunków drobnicowych, przewozie ładunków  częściowych (LTL) i całopojazdowych (FTL) oraz usługach magazynowania i konfekcjonowania towarów, a także logistyce transportu lotniczego i morskiego.
Dachser
Dachser, rodzinna firma z siedzibą w Kempten w Niemczech, jest jednym z wiodących operatorów logistycznych na świecie. Dachser zapewnia kompleksową logistykę transportu, magazynowania oraz usług dodatkowych w dwóch obszarach biznesowych: Dachser Air & Sea Logistics oraz Dachser Road Logistics. Ten drugi obszar podzielony jest na dwa segmenty: Dachser European Logistics i Dachser Food Logistics. Ofertę firmy uzupełniają kompleksowe rozwiązania w zakresie logistyki kontraktowej.
Zatrudnienie w Dachser przekroczyło 25 tys. pracowników w 437 lokalizacjach na całym świecie. W 2014 roku Dachser osiągnął przychody w wysokości 5,3 mld EUR, przetransportował w sumie 73,7 mln przesyłek o łącznej wadze 35,4 mln ton. Dachser poprzez swoje organizacje krajowe jest reprezentowany w 42 krajach.
Więcej informacji na temat firmy Dachser: www.dachser.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

katarzyna.prochniak@globalbrand.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »