Gospodarka » Maszyny

Podwójny most w Poznaniu

Na tegoroczne targi Mach-Tool 2010 w Poznaniu elbląska firma JetSystem szykuje prawdziwe niespodzianki. To tu po raz pierwszy w Europie zostanie zaprezentowany system podwójnego mostu (dual bridge) oraz podwójna pompa (dual pump) w niezwykłej maszynie OMAX 80 X.

Tym razem firma JetSystem w Elblągu, dystrybutor urządzeń do cięcia wodą światowego lidera tej technologii - amerykańskiej korporacji OMAX, ponownie zaskoczy odwiedzających targi Mach-Tool w Poznaniu.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Właśnie tam, w dniach od 8-11 czerwca br., na stoisku o powierzchni 120 m2 zostanie zaprezentowane niezwykłe w skali całej Europy urządzenie do cięcia wodą OMAX 80 X wyposażone w system podwójnego mostu i podwójnej pompy. To tak, jakby w jednej maszynie zawrzeć dwa waterjety na raz!

Nowy, dwubramowy system daje użytkownikom możliwość kupna dodatkowej głowicy tnącej bez potrzeby zakupu nowej maszyny. Dzięki temu użytkownik ma dwie maszyny w jednej! Dual Bridge System jest dostępny przy zakupie maszyn 60120, 80X oraz 120X. Jednak użytkownicy posiadający już któryś z tych modeli maszyn w konfiguracji z pojedynczą bramą, mogą doposażyć maszynę w nowy system dwubramowy.

- Centra obróbcze 60120, 80X oraz 120X posiadające doskonale sprawdzony system trakcyjny, tną znacznie precyzyjniej niż konkurencyjne maszyny z dual bridge.

Centra obróbcze OMAX z systemem dwubramowym Y są tańsze w eksploatacji oraz pozwalają zaoszczędzić czas pracy maszyny - mówi Przemysław Prajsnar, dyrektor sprzedaży firmy JetSystem w Elblągu.

Warto wspomnieć o korzyściach, jakie daje system dwubramowy: znaczne zwiększenie wydajności pracy maszyny dzięki zastosowaniu dodatkowej głowicy tnącej, dzięki dyszom i pompom zastosowanym w maszynie można maksymalnie wykorzystać prędkość cięcia oraz możliwości produkcyjne systemu dwubramowego, do obsługi tego systemu wystarczy obecność jednego operatora, bramy wyposażone są w odrębne, niezależne od siebie, sterowniki (aby wyciąć dwa elementy, użytkownik albo ustawia głowicę tnącą na każdej z bram bądź może ustawić je tak, aby pracowały w parze w celu wycięcia jednego dużego elementu), przy zastosowaniu systemu dwubramowego z podwójnym zasięgiem roboczym, użytkownik może zwiększyć wydajność maszyny poprzez eliminowanie czasu potrzebnego przy załadunku i rozładunku materiału, każda z bram Y może być zainstalowana z różnymi akcesoriami, na przykład takimi jak Tilt-A-Jet®, A-JetTM czy Terrain Follower.

OMAX jako nieliczny producent w przemyśle systemów obróbki za pomocą strumieni wody z materiałem ściernym wprowadził system dwubramowy z technologią systemu trakcyjnego. System OMAX posiadający oprogramowanie Intelli-MAX® Premium, jest najdokładniejszą z konfiguracji dwubramowych dostępnych obecnie na rynku.

To jednak nie wszystkie rewelacyjne rozwiązania, z jakimi na Targi Mach-Tool w Poznaniu jedzie firma JetSystem. Na tych targach zostanie zaprezentowany także system dual pomp (podwójna pompa). To rozwiązanie pozwala na zwiększenie mocy urządzenia do cięcia wodą, a co za tym idzie również szybkości wykonywanej pracy. System dual pump doskonale więc sprawdzi się w zakładach, które produkują asortyment na dużą skalę. Czyli wszędzie tam, gdzie trzeba ciąć dużo i szybko. Możemy spokojnie zapewnić, że z systemem dual pump nie zagrozi Wam żadna konkurencja jeśli chodzi o pracę na urządzeniach do cięcia wodą.

To jeszcze nie koniec niespodzianek firmy JetSystem na poznańskich targach Mach-tool. Właśnie tu zostanie również zaprezentowany nowatorski system usuwania ścierniwa z wanny urządzenia do cięcia wodą - JS 750. Rozwiązanie to charakteryzuje się większą wydajnością niż systemy konkurencyjne. JS 750 jest oszczędny jeśli chodzi o pobór energii elektrycznej. Do napędu śluzy używane jest sprężone powietrze, a prąd o napięciu 230 V zasila jedynie sterownik i elektrozawory. Nie pobiera natomiast prądu trójfazowego. System usuwania ścierniwa firmy JetSystem wykorzystuje także to samo opakowanie, w którym zostało dostarczone ścierniwo, jako filtr. Jednocześnie zapełnia się ono automatycznie zużytym ścierniwem.

Warto więc na targach Mach-Tool w Poznaniu odwiedzić stoisko elbląskiej firmy Jetsystem, aby poznać najnowsze rozwiązania w technologii urządzeń do cięcia wodą. Jeśli zaś ktoś będzie zainteresowany zakupem waterjeta korporacji OMAX, to właśnie podczas targów będzie można uzyskać specjalną obniżkę ceny.

Więcej informacji:

Jetsystem

Ul. Niska 2

82-300 Elbląg

tel. 055 236 18 82

fax. 055 236 18 84

e-mail: info@jetsystem.pl

www.jetsystem.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MAXIEM WATERJETS
http://www.maxiem.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »