Dom » Architektura

Pokażą twórczą architekturę. W Gdańsku startuje Akcja-Kreacja 2010

Pokażą twórczą architekturę. W Gdańsku startuje Akcja-Kreacja 2010
Zobacz więcej zdjęć »
Młodzi architekci na naszych oczach przygotują koncepcję budynku na zadany temat. Publiczność wybierze najlepszą propozycję. 2 października o godzinie 10.00 startuje w Centrum Sztuki Współczesnej "Łaźnia" część konkursowa happeningu architektonicznego „Akcja-Kreacja. Projektowanie na żywo” 2010.

„Akcja-kreacja. Projektowanie na żywo” jest to specjalny program przygotowany z myślą o przybliżeniu publiczności istoty pracy architektów oraz umożliwieniu najciekawszym, młodym zespołom architektonicznym pokazania swojej sprawności zawodowej w trakcie rywalizacji.

Impreza ma formę konkursu kompetencji. W jej ramach zaproszone, młode zespoły architektoniczne projektują w ciągu 10 godzin budynek o zdefiniowanej lokalizacji, programie i funkcji. Wyniki pracy projektantów, pokazane w postaci prezentacji oraz modelu, są demokratycznie oceniane przez publiczność. Wyłonione w 10 miastach Polski najlepsze, młode zespoły wezmą udział w ogólnopolskim finale w Muzeum Architektury we Wrocławiu na początku 2011 roku.

„Akcja Kreacja” 2010 składa się z dwóch części. W trakcie pierwszej (gdańska edycja odbyła się 28 maja) zainteresowani, gdańscy architekci, zostali przeszkoleni z zasad projektowania zgodnego z systemem wielokryterialnej oceny ekologicznej budynków. Szkolenie zostało przeprowadzone przez specjalistów z międzynarodowego biura inżynieryjnego Buro Happold.  Po tej ogólnej prezentacji przedstawione zostały propozycje firmy Procad oraz Trimo, których stosowanie ułatwia budowę „zielonych” budynków.

W drugiej części zespoły będą miały za zadanie nie tylko pokazanie swojej kreatywności, ale także zmierzenie się z problemem „Zielonej architektury”.  Ich koncepcje budynku muszą uwzględniać odpowiedź na pytanie o stosunek współczesnej architektury do ekologii. Najlepsze projekty wybierze publiczność w drodze demokratycznego głosowania.

Organizatorami wydarzenia są portal Sztuka-Architektury.pl i Muzeum Architektury we Wrocławiu, a sponsorem firmy Procad oraz Velux.

Szczegóły harmonogramu oraz informacje o uczestnikach Akcji-Kreacji 2010 w specjalnym serwisie www.projektowanienazywo.pl

Wortal Sztuka-Architektury.pl jest jednym z największych, sieciowych mediów architektonicznych w Polsce. Powstał w 2001 roku jako rozwinięcie strony internetowej towarzyszącej polskiej prezentacji  wystawy laureatów nagrody Pritkzera – architektonicznego Nobla. Oprócz prezentacji aktualności z polskiej i światowej architektury serwis Sztuka-Architektury.pl jest organizatorem szeregu wydarzeń architektonicznych, jak: „ArchFilmFest – Festiwal Filmów o Architekturze”, „Akcja-Kreacja. Projektowanie na żywo” czy „Polska Architektura XXL” – doroczny plebiscyt będący podsumowaniem największych wydarzeń architektonicznych.

Akcja-Kreacja. Projektowanie na żywo 2010.

Temat przewodni 2010: Zielonym do góry

Termin imprezy:  luty - listopad 2010

Organizatorzy: portal Sztuka-Architektury.pl i Muzeum Architektury we Wrocławiu

Partner: Buro Happold, Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego

Sponsor: Procad, Velux

Finał ogólnopolski: Muzeum Architektury we Wrocławiu

Edycja gdańska: szkolenie 28 maja 2010, konkurs 2 października 2010

Miejsce: Centrum Sztuki Współczesnej "Łaźnia", ul. Jaskółcza 2

Ogólnopolscy patroni medialni: radio RMF Classic, miesięcznik Architektura i Biznes, portal Otodom.pl, portal DlaStudenta.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Sztuka Architektury
http://Sztuka-Architektury.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »