Technologie » Komputery

Pół roku na plusie

Od uruchomienia nowego terminalu pasażerskiego wrocławskiego lotniska skorzystało z niego blisko milion dwieście tysięcy pasażerów. Każdy kolejny miesiąc przynosi wzrost we wszystkich sektorach ruchu. W samym sierpniu odprawiono o 17% więcej podróżnych niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Pół roku po uruchomieniu nowego terminalu wrocławskie lotnisko notuje kolejny rekord obsługi. W sierpniu 2012r. w Porcie Lotniczym im. Mikołaja Kopernika odprawiono o ponad 31 tysięcy pasażerów więcej niż przed rokiem – w sumie było ich 216 784, co oznacza wzrost o 17% w odniesieniu do analogicznego okresu roku ubiegłego i to pomimo wstrzymania operacji przez linie OLT Express.

Wzrost liczby obsłużonych pasażerów widać we wszystkich segmentach rynku. Największy lotnisko uzyskało w ruchu krajowym – o ponad 33%. To znakomity wynik, pokazujący nadal ogromny potencjał lotów krajowych. Można przypuszczać, że z sukcesem wykorzystali go tacy przewoźnicy, jak PLL LOT i Eurolot, zajmując miejsce po liniach OLT Express – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

W ruchu niskokosztowym obsłużono prawie 115 tysięcy pasażerów. Linie Wizz Air i Ryanair – przewiozły o ponad 20% więcej podróżnych niż w sierpniu 2011r. – To suma szczytu sezonu wakacyjnego oraz bogatej i różnorodnej oferty połączeń wrocławskiego lotniska - wyjaśnia Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Spośród 28 kierunków proponowanych z Wrocławia przez tanich przewoźników znalazło się aż 10 południowoeuropejskich, w tym cieszące się ogromną popularnością Kreta, Malta, Barcelona, Wenecja czy Piza – dodaje. W segmencie międzynarodowych połączeń sieciowych (PLL LOT, Lufthansa, SAS) zanotowano wzrost o 7,5%. W sumie z połączeń międzynarodowych skorzystało 15% więcej podróżnych niż przed rokiem. Na wakacje z Wrocławia w sierpniu 2012r. wyleciało ponad 52 tysiące osób, co daje ok. 8% wzrost w ruchu czarterowym w porównaniu do sierpnia ubiegłego roku.

Od początku roku lotnisko obsłużyło o 26% pasażerów więcej w porównaniu do roku ubiegłego. Zainteresowanie ofertą wrocławskiego lotniska jest szczególnie widoczne w ciągu ostatniego pół roku, od momentu uruchomienia nowego terminalu pasażerskiego, które przypadło na 11 marca 2012 r. Prym w zestawieniu najpopularniejszych połączeń wiodą kierunki południowe. Liczba podróżujących do Włoch, Hiszpanii, na Kretę i Maltę wzrosła o ok. 60%. Wiele połączeń południowych zostało wprowadzonych do rozkładu lotów lotniska im. Mikołaja Kopernika wraz z uruchomieniem pod koniec marca 2012 r. bazy operacyjnej Ryanaira. Wraz ze wzrostem ruchu lotniczego w ostatnich miesiącach rośnie zainteresowanie podróżnych ofertą handlową i gastronomiczną lotniska. Nowy terminal to prawie 4 razy większa powierzchnia komercyjna niż ta w starym obiekcie, przy tym różnorodna i bogata. Dzięki temu ponad dwukrotnie wzrosły przychody lotniska z działalności w tym obszarze. - Wrocławskie terminal stał się miejscem spotkań, skąd można ruszyć w podróż życia albo spędzić przyjemnie czas popijając kawę na tarasie widokowym, podziwiając odlatujące i przylatujące samoloty - podsumowuje Dariusz Kuś.

W przypadku multipacku BPH364XL można namówić o 30% większej opłacalności w porównaniu do materiałów producenta sprzętu. W jego skład, oprócz kartridży kolorowych, wchodzi również wysokiej jakości, szybkoschnący czarny atrament do drukowania zdjęć. Dzięki temu popularny zestaw sprawdza się zarówno przy wydruku standardowych dokumentów jak i fotografii.

Wydajność materiałów eksploatacyjnych Black Point jest określana zgodnie z międzynarodowymi normami ISO. Materiały polskiego producenta są objęte dożywotnią gwarancją bez limitu czasu oraz gwarancją niezawodnej pracy drukarki, w której są używane. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PREXPERT

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »