Motoryzacja » Jednoślady

Poland Trophy Quad – Nowe wyzwanie

Poland Trophy Quad – Nowe wyzwanie
Zobacz więcej zdjęć »
Pierwsza runda rajdu Poland Trophy Quad już za nami. Na terenie kamieniołomu w Ogrodzieńcu rywalizowali znakomici rajderzy na swoich wyczynowych quadach. Organizatorzy przygotowali dla nich niezwykle ciekawą trasę i zupełnie nową formułę zawodów.

Choć rajd Poland Trophy Quad jest na polskiej scenie off-road nowością, impreza ta odwołuje się jednak do bogatych tradycji rajdu Poland Trophy. Od samego początku istnienia tych zawodów rywalizowali w niej także quadowcy. W ostatnich latach Poland Trophy skupiło się jednak tylko na samochodach, fani quadów dostali więc zupełnie nowy rajd.

 PT Quad miał nowatorską formułę - zawodnicy rywalizowali na kilkukilometrowej pętli, zaliczając po drodze odcinki specjalne o przeprawowym charakterze. Zwycięzcą został zawodnik, który w czasie 9 godzin pokonał najwięcej oesów. Autorem trasy był Marek Wróbel - wśród rajderów znany jako „Markus". Wytyczone przez niego oesy były ciężką próbą nawet dla najlepszych zawodników.

 Na starcie stanęli rajderzy z całej Polski. Rajd podzielono na trzy, 3-godzinne etapy. Pierwszy rozegrano już w piątek wieczorem. Trudne oesy, padający deszcz i noc zdziesiątkowały stawkę - do dziennych etapów nie wystartowała przeszło połowa zawodników.

 W klasie Advance bezkonkurencyjny okazał się Paweł Grefkowicz. Kolejne miejsca zajęli Marcin Bożałek i Mieszko Bobowski. W trudniejszej klasie Extreme najlepiej poradzili sobie Michał Pawlak i Artur Wiśniewski. Ta dwójka finiszowała łeb w łeb i ostatecznie organizatorzy przyznali im zwycięstwo ex-aequo. Podium uzupełnili bracia Lindnerowie - Arkadiusz i Radosław.

Rywalizacji na trasie towarzyszył off-roadowy piknik. Zawody przebiegły w znakomitej atmosferze. Na stronie www.ptquad.pl już wkrótce pojawią się informacje na temat kolejnej edycji rajdu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Euroforum

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »