Firma » Biznes

Polartec, LLC oraz Unifi ogłaszają nowe partnerstwo

Polartec, LLC oraz Unifi ogłaszają nowe partnerstwo
Zobacz więcej zdjęć »
Polartec® zaczyna stosować przędzę REPREVE® 100 powstającą w 100% z odpadów konsumpcyjnych.

Polartec, LLC oraz Unifi, Inc. (NYSE: UFI) ogłaszają podjęcie współpracy w zakresie  produkcji wytrzymałych dzianin wykonanych z przędzy REPREVE 100. REPREVE 100 powstaje w 100. procentach z odpadów konsumpcyjnych (przezroczystych plastikowych butelek po wodzie).

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Polartec i Unifi są liderami branży w rozwoju wysokiej wydajności przędz i dzianin wykonanych z surowców wtórnych. Wspólne wysiłki podejmowane w ciągu ostatnich czterech lat pozwoliły Polartec na zwiększenie udziału tej linii dzianin w całej produkcji firmy z mniej niż jednego procenta do 30 procent. Jednocześnie znacznie zredukowano emisję dwutlenku węgla oraz zużycie energii. Wprowadzenie REPREVE 100, umożliwi firmie - do roku 2011 -  zwiększenie  produkcji z surowców pozyskanych z odpadów konsumenckich. Każdy funt przędzy REPREVE 100 został wykonany z około 27 plastikowych butelek!

„Unifi był i nadal jest doskonałym partnerem Polartec w walce o dostarczanie klientom wysokiej jakości dzianin wykonanych z surowców wtórnych, przy jednoczesnym zmniejszaniu naszej ingerencji w środowisko. Naszym celem zawsze było używanie jak największej ilości odpadów konsumpcyjnych do produkcji dzianin. Spodziewamy się, że pierwsze dzianiny Polartec, wykonane z przędzy REPREVE 100, trafią na rynek wiosną 2011 roku", mówi Andy Vecchione, prezes Polartec, LLC.

"W przeszłości, ze względu na ograniczenia technologiczne, dużym wyzwaniem było stworzenie produktu o wysokiej jakości i w 100 procentach wykonanego z materiałów wtórnie przetworzonych.", wyjaśnia Roger Berrier, wiceprezes Unifi. "Dziś, dzięki rozwojowi techniki, jesteśmy w stanie wytwarzać przędzę najwyższej jakości, w każdym stylu i w każcym kolorze wymaganym przez Polartec do produkcji dzianin."

Poza nowymi metkami i wspólnymi działaniami marketingowymi, podkreślającymi wydajność oraz niezmiennie wysoką jakość dzianin marki Polartec® wykonanych z przędzy REPREVE 100, klienci nie zauważą żadnych zmian. Wygląd i styl nowych dzianin będą takie, jak przed wprowadzeniem nowej technologii. Każdego roku ponad 21 miliardów plastikowych butelek trafia na wysypiska. Dzięki współpracy, Unifi i Polartec mają nadzieję na wzrost zainteresowania recyklingiem i zachęcenie konsumentów do zakupu produktów przyjaznych srodowisku. 

Polartec, LLC to twórca, producent i dystrybutor specjalistycznych dzianin Polartec®. Polartec® oferuje szeroki wachlarz produktów wykorzystywanych przez czołowe firmy odzieżowe na świecie, od lekkich warstw wewnętrznych odprowadzających wilgoć, po warstwy chroniące w ekstremalnych warunkach pogodowych. Dzianiny Polartec® są szeroko stosowane we wszystkich gałęziach sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych, m.in. w wojsku, marynarce wojennej, piechocie morskiej, lotnictwie oraz siłach specjalnych. Więcej informacji o Polartec, LLC na stronie internetowej firmy: www.polartec.com.

Unifi (NYSE: UFI) to producent i przetwórca zróżnicowanych włókien poliestrowych i nylonowych przędz teksturowanych wykonanych z surowców. Firma przywiązuje dużą wagę do zmniejszania ingerencji w środowisko i zwiększa popyt na swoje produkty poprzez opracowanie i wprowadzenie przędz swoich marek, które zapewniają wyjątkową trwałość, komfort i estetyczny wygląd. Kluczowe marki Unifi to m.in.: AIO® - all-in-one trwałe przędze, SORBTEK®, AMY®, MYNX® UV, REPREVE®, REFLEXX®, MICROVISTA i SATURA®. Przędze tych marek firmy Unifi  wykorzystywane są do: tworzenia odzieży, materiałów wyposażenia domu, odzieży specjalnej, nici do szycia. Są używane także w przemyśle motoryzacyjnym, wojsku i służbach medycznych. Aby uzyskać więcej informacji o Unifi zapraszamy na www.unifi.com. Więcej infformacji o przędzy REPREVE® można znaleźć na nowej stronie internetowej www.repreve.com. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

publink

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »