Rozrywka i wypoczynek » Sport

Polartec® wspiera III Tatrzański Bieg Pod Górę

Polartec® wspiera III Tatrzański Bieg Pod Górę
Zobacz więcej zdjęć »
Polartec® jest jednym z dwóch głównych sponsorów III Tatrzańskiego Biegu Pod Górę, którego trasa prowadzi na szczyt Kasprowego Wierchu. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się 2 października br. w Zakopanem.

Trasa tegorocznego Tatrzańskiego Biegu Pod Górę, liczy 8,5 kilometra i prowadzi z Zakopanego poprzez szlaki Tatrzańskiego Parku Narodowego aż na szczyt Kasprowego Wierchu (1987 m n.p.m.). Ten bieg jest jednocześnie finałem drugiej edycji Ligi Biegów Górskich Montrail i posiada jej kategorię M.

W III Tatrzańskim Biegu Pod Górę mogą brać udział wszyscy Ci, którzy chcą zmierzyć się z niełatwym górskim terenem. Jednak ilość zawodników jest ograniczona - na listę startową wpisanych zostanie 290 osób, decyduje kolejność zgłoszeń. Marka Polartec® jest jednym z dwóch głównych sponsorów tej imprezy.

Polartec® jest światowym liderem w tworzeniu i produkcji specjalistycznych dzianin o wysokiej wytrzymałości. Od momentu premiery, dzianiny Polartec® i odzież z nich wykonana są nieodłącznym elementem ekwipunku m.in. sportowców czy miłośników prawdziwych wyzwań. I właśnie dlatego dla zawodników biorących udział III Tatrzańskim Biegu Pod Górę, przygotowano specjalną koszulkę wykonaną z dzianiny Polartec® Power Dry®. Dzianina ta została stworzona aby utrzymywać wilgoć z dala od skóry. Umożliwia to jej „komorowa konstrukcja", w której zastosowano dwa rodzaje przędz po obu stronach materiału. Wewnętrzna warstwa ma za zadanie odprowadzać wilgoć z powierzchni skóry, a zewnętrzna szybko ją odparować z dzianiny. Miękka powierzchnia Polartec® Power Dry® zapewni biegaczom komfort użytkowania oraz ciepło i jednocześnie ochroni ich przed przegrzaniem.

Marka Polartec® oferuje również wiele innych rodzajów dzianin, od lekkich warstw wewnętrznych odprowadzających wilgoć z dala od skóry, po warstwy zewnętrzne - chroniące przed ekstremalnymi warunkach pogodowymi. Dzianiny te są wykorzystywane do szycia ubrań przez światowe marki odzieżowe, np. Mountain Hardwear. Polartec® od lat rozwija swoją działalność i tworzy nowe produkty z jednoczesną dbałością o środowisko. Firma od 1993 roku oferuje swoim klientom dzianiny wykonane z materiałów wtórnie przetworzonych -  w ciągu ostatnich pięciu lat oferowany przez Polartec®  asortyment dzianin z nich wytwarzanych wzrósł z 10% do 31% rocznej produkcji. Dzięki temu, znacznie ograniczono zużycie energii i emisję CO2 -  do 27 000 ton w 2009 roku.  

Więcej informacji: www.polartec.com oraz  www.biegnakasprowy.pl

Polartec, LLC to twórca, producent i dystrybutor specjalistycznych dzianin Polartec®. Polartec® oferuje szeroki wachlarz produktów wykorzystywanych przez czołowe firmy odzieżowe na świecie. Dzianiny Polartec® są także szeroko stosowane we wszystkich gałęziach sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych, m.in. w wojsku, marynarce wojennej, piechocie morskiej, lotnictwie oraz siłach specjalnych. Więcej informacji o Polartec, LLC na stronie internetowej firmy: www.polartec.com.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

publink

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »