Gospodarka » Przemysł

Połowa celów szkodliwego programu ExPetr (NotPetya/Petya) to firmy z branży przemysłowej

Połowa celów szkodliwego programu ExPetr (NotPetya/Petya) to firmy z branży przemysłowej
Zobacz więcej zdjęć »
Najświeższa analiza ekspertów z Kaspersky Lab wykazała, że przynajmniej połowa celów programu szyfrującego dane ExPetr (zwanego także NotPetya oraz Petya) to organizacje przemysłowe. Lista obejmuje m.in firmy z branży paliwowej, gazowej i wytwórczej.

Pozostałe firmy dotknięte atakiem należą m.in. do takich sektorów jak finanse, zdrowie, żywność, handel, budownictwo, farmacja, nieruchomości oraz usługi internetowe.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


Jak wykazały wcześniejsze badania Kaspersky Lab, ExPetr został skonstruowany w sposób uniemożliwiający odszyfrowanie zablokowanych danych ofiary, nawet po zapłaceniu okupu. Dla jednostek przemysłowych oraz infrastruktury krytycznej konsekwencje takiego ataku mogą być druzgocące. 

Obecnie trudno z całą pewnością stwierdzić, czy ExPetr był ukierunkowany na branżę przemysłową, czy tak duża liczba jednostek tego typu wśród atakowanych organizacji to zbieg okoliczności. Warto jednak podkreślić, że natura tego ataku pozwala na szybkie zatrzymanie funkcjonowania działania firm przemysłowych na istotny okres - powiedział Kirył Kruglow, ekspert ds. cyberbezpieczeństwa, Kaspersky Lab. 

Globalna epidemia szkodliwego programu ExPetr rozpoczęła się 27 czerwca 2017 r. Atakowanych było przynajmniej 2 000 celów - głównie firm na Ukrainie i Rosji. Ataki odnotowano także w Polsce, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Chinach, Francji i kilku innych krajach. 

Rozwiązania Kaspersky Lab skutecznie wykrywają i neutralizują omawiane zagrożenie. 

Więcej informacji na temat szkodliwego programu ExPetr znajduje się na stronie http://r.kaspersky.pl/AamNb

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła. 

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »