Technologie » Komputery

Polscy przedsiębiorcy coraz częściej korzystają z rozwiązań klasy Business Intelligence

Firmy w Polsce chcą się rozwijać – 33 proc. z nich planuje wprowadzić na rynek nowy produkt bądź usługę1 . Żeby osiągnąć swoje cele potrzebują łatwego dostępu do informacji oraz wsparcia procesów decyzyjnych. Właśnie dlatego coraz więcej z nich wybiera systemy typu Business Intelligence.

Niepewna sytuacja gospodarcza nie wpłynęła na plany rozwoju polskich przedsiębiorców. Jak wynika z badań firmy Sage prawie 40 proc. z nich planuje dywersyfikację na nowe rynki. Ponad 1/3 chce z kolei wprowadzić nowy produkt bądź usługę. Natomiast 26 proc. polskich firm ma zamiar zwiększyć swoją wydajność poprzez inwestycje w nowe technologie2 .

Aby plany rozwoju działalności miały szansę realizacji, przedsiębiorstwa potrzebują wiarygodnych informacji o stanie swojego biznesu oraz efektywnych narzędzi do ich analizy. Z tego właśnie wynika popularność rozwiązań typu Business Intelligence. Pomimo dekoniunktury rynek ten cechuje się stałym wzrostem. W 2011 roku wynosił on prawie 6 proc. Ponadto, według prognoz biura badawczo-analitycznego DiS, w ciągu najbliższych 5 lat utrzyma się na poziomie 5 – 10 proc3 .

Całość artykułu dostępna tutja: http://www.erp-view.pl/business_intelligence/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 2 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »