Technologie » AGD - RTV

Polska telewizja za granicą - jak to działa?

Polska telewizja za granicą - jak to działa?
Zobacz więcej zdjęć »
W czasach globalnej wioski dość zaskakujący wydaje się fakt, że oglądanie polskiej telewizji może nastręczać problemy za granicą.

Na szczęście istnieją sprawdzone rozwiązania, pozwalające ominąć niespodziewane trudności i - nawet podczas podróży czy zamieszkiwania poza Polską - cieszyć się rodzimymi kanałami. Seriale czy filmy za granicą będą dostępne dzięki usłudze VPN.

1. Telewizja za granicą a blokady regionalne

2. Co to jest VPN i jak go wykorzystać?

3. Na co uważać?

Ograniczenia licencyjne i blokady - to najczęstsze przeszkody, sprawiające, że filmy za granicą są niedostępne. Podpowiadamy, jak je usunąć.

Telewizja za granicą a blokady regionalne

O blokadach regionalnych słyszał niemal każdy, kto próbował skorzystać poza Polską z platform zawierających filmy, seriale czy relacje z wydarzeń sportowych i rozrywkowych. Dotyczy to przede wszystkim programów z polskim lektorem lub napisami. Ograniczenia w zakresie tych treści wynikają z licencji, regulujących dostępność materiału w danym kraju, i są ustalane dzięki możliwości śledzenia IP. Prowadzi to do niemożności obejrzenia danego filmu i znacznego okrojenia treści w serwisach typu VOD. Co ważne, kompletnie nie ma znaczenia, czy jesteśmy abonentami danego serwisu czy korzystamy z wersji darmowych. Kluczem do sukcesu jest polski adres IP, dzięki któremu telewizja za granicą działa. Zmiana IP stanowi więc remedium na problem.

Co to jest VPN?

Zmiana IP jest możliwa dzięki VPN. Ta modyfikacja odblokowuje dostęp, co sprawia, że filmy i seriale za granicą działają bezproblemowo. Dodatkowym bonusem jest większa prywatność podczas korzystania z internetu. Z usługi skorzystać można, jeśli jesteśmy abonentami danego serwisu i jeśli nie zamierzamy podejmować tej czynności w sposób trwały. Innymi słowy mówiąc: potwierdzić należy, że mieszkamy na stałe w Polsce, a poza nią przebywamy jedynie tymczasowo lub turystycznie. Weryfikacja faktu rezydencji uwarunkowana jest przepisami prawa, a procedura potwierdzenia w przypadku różnych dostawców wygląda różnie.

Jeśli jednak zależy nam na szybkim dostępie, VPN rozwiąże również i ten problem. Wystarczy znaleźć odpowiednie połączenie. Kluczem do sukcesu jest dobry przesył danych, sprawiający, że filmy i seriale za granicą mogą być oglądane w jakości HD, i stabilny serwer. Jest to usługa płatna, wymagająca instalacji odpowiedniej aplikacji. Na tym jednak kończą się utrudnienia: całość przebiega bardzo szybko. Lista dostępnych i wiarygodnych VPN-ów aktualizowana jest na bieżąco.

Na co uważać?

Tak jak w przypadku każdego innego oprogramowania uwagę zwrócić należy przede wszystkim na wiarygodność. Instalowanie niesprawdzonych, często darmowych, VPN-ów może ściągnąć na nasz komputer także mnóstwo oprogramowania szpiegowskiego i wirusów. Twórcy w ten sposób pozyskują dane i handlują nimi, co użytkownika może wpędzić w spore kłopoty. Sprawdzony i wiarygodny VPN natomiast zwiększa bezpieczeństwo i przesył danych dzięki szyfrowaniu  To samo szyfrowanie pozwala bez obaw korzystać z publicznych sieci wi-fi bez narażania się na przechwyt informacji. VPN umożliwia również dostęp do treści cenzurowanych i zablokowanych w danym kraju centralnie, co przydatne może okazać się w Chinach, Korei i innych państwach z ograniczającą polityką informacyjną. Przy okazji zyskujemy dostęp do chociażby amerykańskiej wersji Netflixa.

Filmy i seriale za granicą - świetny pomysł, ale - jak każdy - realizowany musi być rozsądnie. Celem nie jest bowiem tylko zmiana IP, ale także bezpieczeństwo.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »