Rozrywka i wypoczynek » Sport

Polski system podbija europejskie rajdy

Polski system podbija europejskie rajdy
Zobacz więcej zdjęć »
W dniach 1-3 października odbędzie się w Grecji Rajd ELPA, stanowiący ósmą eliminację Mistrzostw Europy o najwyższym, dwudziestym współczynniku trudności. W rywalizacji udział wezmą trzy polskie załogi. W rajdzie ,,wystartuje” również polski system bezpieczeństwa ASTO.

Rajd Elpa rozpocznie się w piątek 1 października o 18.30 czasu polskiego, a pierwsze załogi na metę dojadą w niedzielę po godzinie 18-tej. Tegoroczna rywalizacja po raz pierwszy rozgrywana będzie na nawierzchniach asfaltowych.

Bazą jest Patra w południowo-zachodniej Grecji, na półwyspie Peloponez. Całkowita długość rajdu to 1111 kilometrów, z czego 293 kilometry stanowią odcinki specjalne. Powodem do zadowolenia jest fakt, że podczas europejskiego rajdu zostanie wykorzystany polski system bezpieczeństwa ASTO (AutoGuard Safety Tracking Operation) firmy AutoGuard. Aplikacja wcześniej z powodzeniem wykorzystywana była podczas Rajdowych Mistrzostw Polski, teraz doczekała się udziału w Rajdowych Mistrzostwach Europy. Organizatorzy zdecydowali się na ASTO, ponieważ jest niezawodny i pozwala na kontrolowanie przejazdu wszystkich samochodów biorących udział w rajdzie, zarówno w trakcie odcinków specjalnych, jak również podczas dojazdów.

Startujące samochody zamontowane będą miały urządzenia GPS firmy AutoGuard wraz z modemem GPRS. Sposób działania jest prosty - GPS ustala pozycję i przekazuje dane za pomocą sieci GSM do programu. Aplikacja przetwarza otrzymane dane i natychmiast wyświetla na ekranach komputerów w Centrum Kierowania Rajdem. Ważne jest to, iż urządzenie GPS wyposażone jest we własne zasilanie i w żadnym stopniu nie ingeruje w instalację elektryczną samochodu. Czas montażu urządzenia jest bardzo krótki, bo to zaledwie ok 3-5 minut. Montaż dokonuje się podczas badania kontrolnego i w żaden sposób nie zakłóca on procesu przygotowania zawodnika, czy też pojazdu do startu.

„Wykorzystanie systemu ASTO w Rajdowych Mistrzostwach Europy bardzo nas cieszy, ponieważ polskie rozwiązanie informatyczne zostało docenione za granicą. Dla firmy jest to znak, że nasze technologie mogą spokojnie konkurować z tymi z Europy Zachodniej. Udział w Rajdzie Elpa świadczy również o tym, że system ASTO doskonale sprawdza się ekstremalnych warunkach rajdowych i znacząco zwiększa bezpieczeństwo, zarówno kierowców, jak i kibiców." – powiedział Romuald Chałas, Wiceprezes Zarządu AutoGuard S.A.          Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

klukasik@tauber.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »