Firma » Biznes

Polski Związek Producentów Farb i Klejów wybrał nowy Zarząd

Polski Związek Producentów Farb i Klejów wybrał nowy Zarząd
Zobacz więcej zdjęć »
Podczas Walnego Zgromadzenia Członków, które odbyło się 6 czerwca 2024 roku w Hotelu Marriott w Warszawie został wybrany nowy Zarząd Polskiego Związku Producentów Farb i Klejów (PZPFiK).

Uczestnicy wydarzenia wzięli również udział w debacie z prof. Grzegorzem W. Kołodko oraz najnowszym TRENDFiK z Ignacym Morawskim z „Pulsu Biznesu”. Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem spotkania.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Nowy Zarząd PZPFiK

Na Walnym Zgromadzeniu Członków PZPFiK wybrany został nowy Zarząd organizacji, który będzie kierował jej pracami w latach 2024-2027. W skład Zarządu weszli: Michał Czekaj (Dragon Poland), Magdalena Chudziak (KRAHN Chemie Polska), Grzegorz Popik (Uzin Utz Polska), Bogusław Nowosielski (Bostik), Zdzisław Czerwiec (FFiL Śnieżka), Paweł Sobolak (Akzo Nobel), Sławomir Paszkiewicz (Selena), Remigiusz Skąpski (PPG Deco Polska), Maciej Hirsch (Hirsch-Pol), Ewelina Ogrodowczyk (Teknos). Prezes i Wiceprezes Zarządu PZPFiK zostaną wybrani na najbliższym posiedzeniu tego gremium we wrześniu br.

Podczas części formalnej Walnego Zgromadzenia Członków przyjęto również sprawozdanie z działalności statutowej organizacji w latach 2021-2024, zatwierdzono sprawozdanie finansowe za 2023 rok oraz budżet i wysokość składek członkowskich na rok 2024.

Debata ekspercka i TRENDFiK

Zgodnie z hasłem „Wiedza ułatwia zmiany”, PZPFiK zapewnia firmom członkowskim dostęp do unikalnej wiedzy, niezbędnej do skutecznego prowadzenia biznesu. W ramach części merytorycznej Zgromadzenia odbyła się debata: „Zagrożenia geopolityczne a perspektywy rozwoju polskiej gospodarki” z udziałem prof. Grzegorza W. Kołodko, intelektualisty i polityka, głównego architekta polskich reform gospodarczych. Rozmowę z ekspertem poprowadził Wojciech Szeląg, dziennikarz TVP Info. Dla uczestników spotkania była to doskonała okazja do dyskusji i pozyskania wiedzy „z pierwszej ręki” od uznanego ekonomisty.

Podczas Walnego Zgromadzenia Członków odbył się również najnowszy TRENDFiK z udziałem Ignacego Morawskiego z „Pulsu Biznesu”. Ekspert omówił funkcjonowanie polskiej i światowej gospodarki w świetle najnowszych danych makro i mikroekonomicznych ze szczególnym uwzględnieniem branży farb i klejów.

Nowe firmy członkowskie PZPFiK

Jednym z kluczowych celów PZPFiK jest zwiększanie liczby członków organizacji. Cel ten jest sukcesywnie realizowany – obecnie do PZPFiK należy 35 przedsiębiorstw z branży farb i klejów. Podczas Walnego Zgromadzenia Członków zaprezentowano cztery nowe firmy, które dołączyły do PZPFiK w tym roku: BARPIMO COATINGS, Kiilto Polska, PROFIX i SIKA Poland. Spotkanie stanowiło również doskonałą okazją do bezpośrednich rozmów i dalszej integracji branży, która jest ważnym sektorem rodzimej gospodarki.

 

***

Polski Związek Producentów Farb i Klejów (PZPFiK) jest organizacją branżową zrzeszającą producentów farb, klejów, pian i silikonów, a także dostawców surowców w tym obszarze. PZPFiK reprezentuje branżę w kraju i za granicą, aktywnie wspiera jej rozwój i współpracuje z organami oraz instytucjami państwowymi i europejskimi w zakresie rozwiązań legislacyjnych. Związek inicjuje i wspiera programy oraz działania promujące odpowiedzialny biznes, w tym budowanie postaw proekologicznych, zarówno wśród samych producentów, dystrybutorów, pracowników branży jak i odbiorców końcowych.

PZPFiK należy do CEPE (Europejska Rada Przemysłu Farb, Farb Drukarskich i Barwników) oraz FEICA (Stowarzyszenie Europejskiego Przemysłu Klejów i Uszczelniaczy).

Strona internetowa PZPFiK: pzpfik.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Drier

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »