Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Polskie filmy dla Polonii na iplex.pl

Polskie filmy dla Polonii na iplex.pl
Zobacz więcej zdjęć »
Internauci mieszkający poza granicami Polski mają teraz szansę śledzić rodzimą kinematografię. Filmowy serwis iplex.pl, czyli wypożyczalnia filmów działająca w systemie VoD oferuje filmowym pasjonatom mieszkającym poza granicami kraju możliwość oglądania polskich produkcji doskonałej jakości.

Już od roku, na stronie www.iplex.pl działa internetowa wypożyczalnia VoD, w której można oglądać filmy dowolną liczbę razy, przez 72 godziny od momentu ich wypożyczenia. Dotychczas, z uwagi na wymogi legislacyjne, zagraniczne IP były blokowane. Jednak dzięki współpracy z dystrybutorami Vision, Film Polski, Propaganda i Grube Ryby, przebywający poza granicami Polski pasjonaci filmu, także będą mogli oglądać twórczość polskich filmowców.  Zazwyczaj dystrybutorzy filmowi dysponują prawami do wyświetlania filmów jedynie na obszarze Polski, jednak w przypadku rodzimych produkcji udało się uzyskać zgodę producentów na zaprezentowanie oferty szerszej widowni.

„Od początku istnienia  projektu pragnęliśmy udostępnić filmowy kontent widzom zgromadzonym poza granicami naszego kraju. To właśnie w odpowiedzi na wiele próśb płynących z różnych polonijnych ośrodków zdecydowaliśmy się na rozszerzenie oferty. “ – mówi Łukasz Skrzypek, Prezes Zarządu IPLEX Sp. z o.o.  

Wirtualna wypożyczalnia oferuje bardzo dobrą jakość transmisji obrazu już przy łączach od 256 kbps, a w przypadku technologii HD od 1 Mbps. „Aby poprawić jakość oglądanych na iplex.pl filmów zastosowaliśmy nowoczesną technologię firmy Vividas, wdrożoną przez firmę Netshape. Dzięki niej, użytkownicy internetu będą mogli bez żadnych zakłóceń, i co ważniejsze, bez względu na posiadany system operacyjny, oglądać filmy w najlepszej jakości. Jesteśmy pionierami w zastosowaniu tej technologii na tak dużą skalę w Polsce“ – dodaje Łukasz Skrzypek.  

Filmy dostępne dla Użytkowników z zagranicy dostępne są w specjalnie oznaczonych sekcjach: Kino polskie oraz Kroniki PRL. Wśród tytułów znaleźć można zarówno filmowe hity sprzed lat – „Dzień świra“, „Fuks“, „U Pana Boga za piecem“, „Pan Tadeusz“, jak i produkcje najnowsze: „Niezawodny system“ czy „Jak żyć?“. Filmową atrakcję stanowi też bogata kolekcja specjalnych wydań Polskich Kronik Filmowych, które starszym widzom przypomną, a młodszym przybliżą, absurdy z czasów PRL. By odtwarzać filmy w iplex.pl, nie jest  potrzebne jakiekolwiek dodatkowe oprogramowanie. Z filmowej bazy mogą korzystać zarówno użytkownicy posiadający systemy Windows, jak i Mac OS/X.    

Więcej informacji: Gizela Zielińska PR Manager

gizela.zielinska@iplex.pl 

Wirtualne kino iplex.pl, zadebiutowało na rynku w lutym 2008 roku. Dzięki niemu użytkownicy internetu mogą oglądać w domowym zaciszu nawet filmowe przedpremiery. Repertuar kina iplex.pl to przede wszystkim filmy ambitne, reprezentujące kinematografie polską, europejską i światową. Można w nim także zobaczyć wybrane filmy,  które nie będą pokazywane w polskich kinach. Kino iplex.pl, to również szansa dla tych, którzy mają utrudniony dostęp do tradycyjnego kina i filmowych nowości . Kino iplex.pl  łączy wysokiej jakości projekcje filmów ze starannie dobranym repertuarem. Oprócz standardowych projekcji filmowych w iplex.pl odbywa się wirtualne spotkania widzów i filmowe imprezy. Internetowi widzowie kina iplex.pl znajdą w nim informacje o filmach, twórcach, i wszelkie ciekawostki atrakcyjne dla kinomanów. Część seansów wyświetlana będzie w jakości HD. Aby rozpocząć przygodę z internetowym kinem należy założyć konto na stronie www.iplex.pl, a następnie rezerwować bilety na wybrane seanse. Projekcje odbywają się w dwóch salach do wyboru. Filmy zagraniczne wyświetlane są z oryginalną ścieżką dźwiękową, z polskimi napisami.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

IPLEX Sp. z o.o.
http://iplex.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »