Technologie » Komputery

Polskie firmy w cyfrowym ogonie Europy

EuroStat udostępnił dane dotyczące poziomu nasycenia systemami klasy ERP europejskich firm. W ciągu 5 lat, średni poziom zastosowania zaawansowanych systemów IT w europejskich przedsiębiorstwach wzrósł o 15 punktów procentowych (p.p.).

Dynamika zmian jest różna, a informatyzacja nie przebiega w całej Unii symetrycznie. Polska na tle Europy wypada słabo, nie tylko znacząco odstaje od liderów, ale też od swoich sąsiadów, z którymi wstępowała do Unii.

36% europejskich przedsiębiorstw w 2015 posiadało rozwiązania klasy ERP, wynika z informacji Europejskiego Urzędu Statystycznego. W ciągu 5 lat odsetek ten zwiększył się o 15 punktów procentowych (p.p.). To pokazuje, że gospodarka Unii Europejskiej przechodzi transformację i dynamicznie się informatyzuje. Jak mówi Sławomir Kuźniak, dyrektor ds. zarządzania produktem w BPSC

Zapotrzebowanie na nowe systemy wspierające zarządzanie przedsiębiorstwem rośnie m.in. ze względu na reindustrializację Europy. Przemysł od zawsze był jednym z głównych odbiorców technologii a przenoszenie produkcji z Azji do Europy, otwieranie nowych zakładów oraz wdrażanie idei Przemysłu 4.0., czyli autonomicznych, cyfrowych fabryk, wymusza inwestycje w ERP - tłumaczy.
Znajduje to potwierdzenie w danych publikowanych przez Europejski Urząd Statystyczny dotyczących przemysłu. W 2010 r. z systemów ERP korzystało zaledwie 21% przedsiębiorstw produkcyjnych w UE. Dwa lata temu było ich już 35%.

Czytaj całość artykułu tutaj: https://erp-view.pl/wiadomosci/polskie_firmy_w_cyfrowym_ogonie_europy.html


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »