Dom » Budownictwo

Polskie rynny firmy Galeco podbijają rynek

Polskie rynny firmy Galeco podbijają rynek
Zobacz więcej zdjęć »
Na rynek materiałów budowlanych dostępnych w Polsce narzekać nie trzeba – od wielu lat w kraju między Bugiem a Odrą jest w czym wybierać jeśli chodzi o wszystkie etapy budowania domu.

Polacy jednak coraz częściej przy wyborze odpowiednich dla siebie produktów kierują się nie tylko ceną oraz jakością, ale także tym czy materiały zostały wykonane w Polsce. I właśnie z tego powodu, ogromnym zaufaniem rodzimego klienta cieszy się firma Galeco – lider sprzedaży systemów odprowadzania wody deszczowej – czyli po prostu orynnowania.

Firma Galeco, która najbardziej znana jest z ogromnie popularnych rynien oraz rur spustowych o przekroju kwadratowym, powstała w 1996 roku w Krakowie i od początku stanowi przedsiębiorstwo ze 100% udziału polskiego kapitału. I choć ich początki związane były z importem systemów rynnowych PVC, dziś mogą pochwalić się produkcją własną każdego typu orynnowania – wykonanego z tworzywa sztucznego (Galeco PVC), stalowego (Galeco STAL i LUXOCYNK). Dla szczególnie wymagającego odbiorcy przygotowano ponadto niezwykle atrakcyjny i idealny dla nowoczesnego budownictwa system Galeco BEZOKAPOWY oraz propozycję podsufitki dachowej czyli Galeco DECOR.

Flagowym produktem Galeco jest bez wątpienia rynna o przekroju półokrągłym, która wyróżnia się między podobnymi rozwiązaniami, głębokim profilem zapewniającym większą przepustowość, a co za tym idzie skuteczniejsze odprowadzanie deszczówki. Produkty te dają także szansę na tworzenie ciekawych systemów dzięki szerokiej gamie dodatkowych akcesoriów, pozwalających na dopasowanie orynnowania do potrzeb inwestora, specyfiki budynku oraz posesji. Co więcej, są także łatwe w montażu – można je montować nawet po zakończonych pracach dekarskich na dachu.

Jak twierdzi prezes zarządu spółki Galeco, Szczepan Buryło tajemnicą sukcesu jest nie tylko kreatywność, pracowitość oraz odpowiedzialne podejście wszystkich pracowników firmy, ale raczej wszystkich Polaków ogólnie. - Przez to, iż wiele ostatnich rządów właściwie nie interesowało się polskimi przedsiębiorstwami i nie wspierały rodzimego biznesu byliśmy skazani na siebie. A to akurat nam, w Galeco nie przeszkodziło. Wręcz odwrotnie - raczej pomogło. Pozostawienie samym sobie, byliśmy zmuszeni do bardziej intensywnej pracy nad rozwiązaniami i właśnie w takiej atmosferze narodziły się nasze nowatorskie produkty. Od samego początku – jeszcze gdy zajmowaliśmy się importem zagranicznych systemów – wiedzieliśmy bowiem, że wiele jest do zrobienia w tej branży– opowiada prezes Buryło.

I rzeczywiście, produkty Galeco można nazwać innowacyjnymi – wiele z ich pomysłów zostało także opatentowanych. Jako pierwsi wpadli na pomysł pozornie banalny, a jednak rewolucyjny, czyli zmianę kształtu rynny na taki, w którym brzegi wywinięte są do wewnątrz. Ta jakże niewielka zmiana świetnie zapobiega przelewaniu się wody poza krawędź rynny w czasie silnych deszczów. Innymi nowatorskimi produktami są choćby odpływy bezuszczelkowe, narożniki klamrowe, regulowane oraz ten najnowszy i najbardziej niezwykły produkt, czyli system rynnowy GALECO BEZOKAPOWY dedykowany do montażu w ociepleniu elewacji w nowoczesnych budynkach nieposiadających tradycyjnego okapu – to jedyne tego typu rozwiązanie na rynku.

Produkty Galeco to jednak nie tylko innowacyjność i kreatywność, ale także wysoka jakość, której potwierdzeniem są liczne certyfikaty oraz nagrody, które firma zdobywa właściwie każdego roku. Zarówno materiały, z jakich wykonane są elementy, jak i produkty, które trafiają do klientów, mają doskonałe parametry wytrzymałościowe, są także odporne na zmienne warunki atmosferyczne, korozję, działanie kwasów, zasad i soli oraz wszystkich tych związków, które można znaleźć w deszczówce.

Filozofia Galeco związana jest bezpośrednio z odpowiedzialnym podejściem nie tylko do klienta, ale także pracowników, którzy stanowią o sile firmy. O tym jak ważna jest wykwalifikowana kadra często mówi prezes Buryło, uważający, iż bez szacunku, zaufania oraz podnoszenia kompetencji pracowników Galeco nigdy nie osiągnęłoby tej pozycji na rynku, którą dziś może się cieszyć. Aby to podkreślić, w siedzibie firmy jedna ze ścian została zamieniona w mozaikę ze zdjęciami pracowników – była, jest i będzie ona symbolem ciągłego rozwoju firmy.

Rozwiązania, które proponuje Galeco w ciągu dwudziestu lat zyskały taką popularność, iż nie tylko zdobywają wiele nagród konsumenckich oraz wyróżnień, ale także zaczęto eksportować je na rynki zagraniczne, przede wszystkim do krajów południowo-wschodniej Europy. Szczególnie wiele trafia za wschodnią granicę Polski: do krajów nadbałtyckich, byłych republik radzieckich, a także na Węgry, do Rumunii, Bułgarii czy nawet Rosji. Produkty sprzedawane są zarówno przez niezależnych kontrahentów dystrybuujących systemy Galeco, jak i poprzez spółki zależne, które pracują w takim samym modelu jak polskie biura handlowe. W chwili obecnej za granicami działają trzy takie firmy: na Węgrzech, Ukrainie oraz Białorusi. Jak opowiadają przedstawiciele Galeco, dobrym przykładem uznania jakim darzą profesjonaliści ich produkty jest to jak przyjmowani są właśnie w mało przychylnej polskim rozwiązaniom Rosji – na jednym z targów budowlanych, moskiewski partner firmy z dumą prezentował Galeco z polską flagą w ręce.

Dlaczego właśnie tam? Kierunki te wydają się bowiem zdecydowanie mniej zamknięte i przepełnione jak zachodnie, choć Galeco nie boi się odważnych ruchów i nad otworzeniem kolejnych kierunków eksportów tym razem na zachodzie Europy ciągle się zastanawia. Co więcej, planowane są także ekspansje na bardziej egzotyczne rynki – do Turcji, a nawet Tadżykistanu.

Polska firma Galeco to modelowy przykład tego, iż w Polsce można stworzyć świetny, innowacyjny ale i ekonomiczny produkt, który zdobyć może rynki nie tylko krajowe, ale i zagraniczne. Ich motto - „uśmiech na deszcz” - doskonale pokazuje, iż dobre rozwiązania znaleźć można nawet w pozornie skomplikowanych i niesprzyjających warunkach. A swoim doświadczeniem udowadniają, iż Polak potrafi!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »