Technologie » Komputery

Polskie startupy zmieniają rynek IT

Polskie startupy zmieniają rynek IT
Zobacz więcej zdjęć »
Fundacja Startup Poland już po raz czwarty wydała raport dotyczący polskiej branży startupów. Badanie „Polskie Startupy. Raport 2018” swoim zasięgiem objęło 1101 firm technologicznych. Jego celem było uchwycenie specyfiki zjawiska i zmian zachodzących w środowisku tego typu przedsiębiorstw.

Większość rozwiązań, nad którymi pracują startupy, stanowią produkty typu Big Data (15% sprzedawanych produktów), IoT (14%) czy analityka i Business Intelligence (13%).

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 Kolejne miejsca zajmują takie specjalizacje jak fintech/usługi finansowe (11%), marketing technology (10%), rozwiązania CRM/ERP (10%). Po 9% rynku startupowego przypada na produkty z branż edukacji, programowania, uczenia maszynowego oraz content/social services.

Ciekawa jest również geografia polskich startupów. Od lat większość z nich powstaje w największych aglomeracjach: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Trójmieście. Tegoroczne badanie pokazuje, że do grona tych miast dołączył Lublin i Rzeszów, natomiast nieco słabiej w tym roku wyszedł Poznań. Nad narzędziami do CRM / ERP i zarządzania intensywnie pracuje się przede wszystkim w Katowicach, Białymstoku i w Kielcach.

Czytaj całość artykułu tutaj: https://erp-view.pl/rynek-it/27981-polskie-startupy-zmieniaja-rynek-it.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »