Technologie » Telekomunikacja

Polycom wyniki finansowe za rok 2010

Polycom wyniki finansowe za rok 2010
Zobacz więcej zdjęć »
Wzrost przychodów w roku 2010 o 26%, do rekordowej sumy 1,2 mld USD; Wzrost przychodów w 4. kwartale o 27% , do 340 mln USD;

Spółka Polycom, (Nasdaq: PLCM), globalny lider w dziedzinie ujednoliconej komunikacji, podała wyniki finansowe za czwarty kwartał i cały rok zakończony 31 grudnia 2010.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Skonsolidowane przychody netto w czwartym kwartale 2010 r. wyniosły rekordowe 340 mln USD, w porównaniu do 268 mln USD w czwartym kwartale roku 2009. Zysk netto w czwartym kwartale 2010 r. wyniósł 43 mln USD co oznacza 49 centów na akcję, w porównaniu do 28 mln USD  i 33 centów na akcję w czwartym kwartale 2009 r.

W 2010 r. przychody netto osiągnęły kwotę 1,2 mld USD w porównaniu do 967 mln USD w 2009 roku. Zysk netto wyniósł 133 mln USD co daje 1,5 USD na akcję w porównaniu do 102 mln USD i 1,19 USD centów na akcję w tym samym okresie roku minionego.

W ujęciu geograficznym skonsolidowane przychody netto dla czwartego kwartału 2010 r. wyniosły:

  • 53% dla obu Ameryk co daje 181 mln USD;
  • 25% dla Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki co oznacza 86 mln USD;
  • 22% dla regionu Azji i Pacyfiku co daje 73 mln USD.
W ujęciu geograficznym skonsolidowane przychody netto dla czwartego kwartału 2009 r. wyniosły :
  • 53% dla obu Ameryk co daje 143 mln USD;
  • 26% dla Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki co daje 70 mln USD;
  • 21% dla regionu Azji i Pacyfiku co daje 55 mln USD.

„Czwarty kwartał okazał się przełomowym okresem dla Polycom. Udało się nam pomyślnie wprowadzić i zrealizować ambitny plan polegający na wykorzystaniu potencjału ujednoliconej komunikacji,  umocnieniu pozycji lidera na rynku, a także najczęściej wybieranego partnera ", powiedział Andrew Miller, Prezes i Dyrektor Generalny Polycom.  „Wysiłki te przełożyły się na imponujące wyniki za rok 2010, duży wzrost przychodów, zdobycie nowych segmentów rynku, przełomowe innowacje, nowe partnerstwa strategiczne i wzrost marży. Co ważne, nasze tempo nie spadło w czwartym kwartale, przeciwnie napędzane było kolejnymi wzrostami sprzedaży infrastruktury sieciowej a także dużym wzrostem przychodów w każdym z regionów geograficznych i głównych linii produktowych".

„Wchodząc w rok 2011 wiemy, że Polycom znajduje się na doskonałej pozycji, aby dostarczać innowacyjne rozwiązania w zakresie ujednoliconej komunikacji dla systemów stacjonarnych oraz  mobilnych.  Dzięki Otwartej Sieci Współpracy Polycom będziemy w dalszym ciągu rozwijać zintegrowane rozwiązania UC opierając się na wiodących platformach, takich jak Microsoft Lync, IBM Lotus Sametime i HP Network Solutions.  Dzięki niedawnemu wprowadzeniu Polycom's Open Exchange Consortium i naszym umowom partnerskim z firmami AT&T, Verizon, BT, China Unicom i wieloma innymi wiodącymi dostawcami usług, zapewniamy rozwiązania oparte na „chmurze" nie tylko dla dużych korporacji i rządów, ale również dla małych i średnich przedsiębiorstw. Spodziewamy się też, że w końcu rozwiązania UC Polycom znajdą się na wielu ważnych platformach mobilnej komunikacji,  pierwszym krokiem był nasz sojusz z  firmą Samsung i aplikacja UC na Galaxy Tab z systemem Android".

„Reasumując, rok 2011 może okazać się okresem znacznego wzrostu przychodów, zwiększenia marży operacyjnej i dostarczania rozwiązań, które określamy mianem „UC Everywhere".  Nasi klienci wymagają rozwiązań UC Polycom na najwyższym poziomie, mamy mocną i stale rozwijającą się markę, co sprawia, że jesteśmy na najlepszej drodze, aby stać się najczęściej wybieranym dostawcą rozwiązań w zakresie ujednoliconej komunikacji.  Spoglądając w przyszłość, planujemy w dalszym ciągu dostarczać innowacje zmieniające sposób, w jaki ludzie i organizacje komunikują się i współpracują ze sobą na gruncie zawodowym i społecznym", zakończył Andrew Miller.

„Mamy powody do zadowolenia z kolejnego z rzędu kwartału dużego wzrostu przychodów", powiedział Michael Kourey, Wiceprezes oraz Dyrektor Finansowy w spółce Polycom.  „Dzięki 20% wzrostowi produktów infrastruktury sieciowej w ujęciu kwartalnym i 25% rok do roku oraz rekordowemu popytowi na rozwiązania firmy Polycom nasza marża brutto i operacyjna po raz kolejny wzrosła rok do roku.  Dzięki tak dynamicznym wzrostom i skutecznemu zarządzaniu kapitałem obrotowym wygenerowaliśmy dodani cash flow w czwartym kwartale w wysokości 42 mln USD, kończąc czwarty kwartał z 536 mln USD w gotówce i inwestycjach, bez żadnych długów".

Informacja o firmie  Polycom
Polycom, Inc. (Nasdaq: PLCM) jest światowym liderem w dziedzinie ujednoliconej komunikacji i . rozwiązań telepresence, infrastruktury audio i wideo  opartych na  otwartych standardach. Firma Polycom umożliwia bardziej efektywną komunikację  na całym świecie zmienia sposób w jaki ludzie żyją i pracują  Więcej informacji dostępne na stronie http://www.polycom.pl/, a także na Twitter, Facebook, LinkedIn.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Ewa Nowak

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »