Technologie » Komputery

Polys firmy Kaspersky najbardziej innowacyjną platformą eDemocracy

Polys firmy Kaspersky najbardziej innowacyjną platformą eDemocracy
Zobacz więcej zdjęć »
System do głosowania online Polys opracowany przez Kaspersky Innovation Hub zdobył wyróżnienie 2021 Digital Democracy Innovations przyznane przez Solonian Democracy Institute.

Doceniono udaną implementację tej platformy oraz masowe wykorzystywanie systemu do głosowania opartego na technologii Blockchain, która odpowiada na wiele obecnych wyzwań dotyczących tworzenia bezpiecznej demokracji online.

W raporcie „Digital Democracy 2021” Solonian Democracy Institute ocenił 22 narzędzia eDemocracy z 14 państw pod względem takich kryteriów jak funkcjonalność, możliwość realizacji, studia przypadków czy bezpieczeństwo. Podczas selekcji instytut skoncentrował się wyłącznie na rozwiązaniach, które zostały solidnie zaprojektowane i mają udokumentowaną udaną implementację.

Zgodnie z raportem, platforma Polys uzyskała wynik 63% i została wyróżniona za łatwość w obsłudze, wygodny interfejs oraz wysoki poziom bezpieczeństwa informatycznego. Ponadto rozwiązanie zdobyło maksymalną ocenę za liczbę aktywnych klientów oraz studiów przypadku.

Eksperci wskazali najlepsze cechy rozwiązania, w tym jego interfejs, który umożliwia szybkie określenie decyzji do podjęcia oraz udostępnienie procesu głosowania wraz z wynikami w czasie rzeczywistym. W raporcie podkreślono również, że bezpieczeństwo to obszar, w którym Polys wyprzedza wielu innych dostawców. Oprócz zastosowania standardowego w branży szyfrowania oraz oferowania polityki całkowitej prywatności wszystkie gromadzone przez usługę dane dotyczące głosowania są bezpośrednio przechowywane w łańcuchu bloków, dlatego nie mogą zostać sfałszowane ani usunięte.

Ogromnie cieszymy się z wyróżnienia od Solonian Democracy Institute – powiedział Aleksander Sazanow, dyrektor ds. produktu w zespole odpowiedzialnym za projekt Polys. Digital Democracy Report stanowi unikatowy przegląd platform służących do podejmowania decyzji, który uwzględnia wszystkich największych dostawców na świecie. Zaufanie społeczności ekspertów potwierdza, że system do głosowania Polys znajduje się w czołówce rozwiązań typu e-democracy, szczególnie pod względem tak istotnych aspektów jak bezpieczeństwo czy innowacyjność.

Pełny raport Digital Democracy 2021 opracowany przez Solonian Democracy Institute jest dostępny na stronie https://www.solonian-institute.com/post/2021-sdi-digital-democracy-report.

Informacje o platformie Polys

Polys to wprowadzona w 2017 r. platforma do głosowania online oparta na technologii Blockchain i wsparta transparentnymi kryptoalgorytmami. Została opracowana przez Kaspersky Innovation Hub, aby pomóc samorządom, firmom, instytucjom edukacyjnym oraz społecznościom w sprawnym i bezpiecznym przeprowadzaniu wyborów online. Dalsze informacje są dostępne na stronie https://polys.me.

Informacje na temat Solonian Democracy Institute

Solonian Democracy Institute został założony w 2017 r. w celu badania i głębszego zrozumienia alternatywnych praktyk demokratycznych. W szczególności instytut poszukuje sposobów pogłębienia zaangażowania poza wyborami oraz znaczącego zwiększenia liczby osób, które biorą udział w podejmowaniu decyzji politycznych. Ponadto Solonian Democracy Institute analizuje kwestie interdyscyplinarne mające znaczenie dla demokracji, takie jak równość ekonomiczna. Dalsze informacje są dostępne na stronie https://www.solonian-institute.com.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »