Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Pomóż swojemu dziecku w nauce - gry edukacyjne dla 10 latka

Pomóż swojemu dziecku w nauce - gry edukacyjne dla 10 latka
Zobacz więcej zdjęć »
Wiele dzieci już na początku swojej przygody z edukacją szkolną ma problemy z nauką. Rodzice często poszukują więc rozwiązań, które ułatwią uczniowi przyswajanie wiedzy, a jednym z nich są gry edukacyjne dla 10 latka.





  1. Co mają w sobie gry edukacyjne dla 10 latka?
  2. Jakie gry dla 10 latka będą najlepsze?
 

Nauka przez zabawę to najlepszy sposób na trenowanie pamięci i umiejętności logicznego myślenia. Dzięki grom można szybko zaszczepić dziecku chęć do poznawania nowych rzeczy i zdobywania wiadomości, dzięki czemu każda kolejna minuta spędzona na nauce będzie bardziej owocna.


Co mają w sobie gry edukacyjne dla 10 latka?

Skuteczność gier edukacyjnych to temat szeroko omawiany już od wielu lat. Każdy rodzic wie nie tylko z książek czy internetu, ale również z własnego doświadczenia, że najszybciej można nauczyć się tego, co zainteresuje dziecko. Z tego powodu gry edukacyjne dla 10 latka z https://ksiegarnia-edukacyjna.pl/pol_m_Zabawki-_Wiek_9-12-lat_-10-lat_Gry-i-puzzle_Gry-edukacyjne-10236.html są rozwiązaniem bardzo praktycznym. Pozwalają bawić się i uczyć jednocześnie - dziecko przyswaja nową wiedzę i porządkuje znane już sobie fakty w sposób odmienny od tradycyjnego, szkolnego modelu nauczania. Dzięki temu nie męczy się, a do nauki podchodzi z przyjemnością. Dodatkowym atutem gier edukacyjnych jest możliwość kreatywnego spędzenia czasu z rodzicem - oprócz zdobywania wiedzy dziecko umacnia swoją więź z opiekunami.

Jakie gry dla 10 latka będą najlepsze?

Nie ma jednej, sprawdzonej metody na wybór gry dla 10 latka. Można kierować się dwiema przesłankami - wzmocnieniem zainteresowań lub zachętą do dziedziny, z którą dziecko nie radzi sobie zbyt dobrze. Pierwsza grupa gier sprawi, że dziesięciolatek poszerzy swoją wiedzę z tematyki, która jest mu bliska. Jeśli więc lubi matematykę, warto postawić na gry uczące liczenia lub podstawowych zasad ekonomii, a jeśli w gronie jego zainteresowań są języki obce, można kupić angielską wersję Scrabble, obcojęzyczne Memo lub fiszki przeznaczone dla dzieci.

Druga metoda wyboru gry ma na celu pokazanie dziecku, że dziedzina nauki, której nie lubi, może być ciekawa. Dla uczniów mających problemy z zapamiętywaniem dat, dobra będzie gra historyczna, np. chłopcom z pewnością spodoba się odtwarzanie placu jednej ze słynnych bitew. W ten sposób można zainteresować dziecko niemal każdą dyscypliną, wystarczy znaleźć gry dla 10 latka, które przedstawią ją w sposób dla niego interesujący i inny niż ten stosowany w tradycyjnej, polskiej szkole.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »