Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Pomysł na zdrową dietę

Pomysł na zdrową dietę
Zobacz więcej zdjęć »
Pomysłów na zdrową dietę jest tyle ilu jest naukowców zajmujących się tą częścią naszego życia. Do tego dochodzą jeszcze trendy rozpowszechniane przez osoby znane i medialne. Ciężko jest podjąć racjonalną decyzję.


Jedni uważają, że jedzenie tłuszczu to samo zdrowie, inni kierują nas w kierunku spożywania tylko białka, jeszcze inni zalecają konsumowanie znacznej ilości warzyw i owoców. Jak widać pomysłów na nasze zdrowie jest wiele. Natomiast najważniejszą rzeczą jest obserwowanie naszego organizmu. Przecież to jest nasze ciało i ono nas informuje co nam odpowiada a co nie. Po spożyciu czego czujemy się dobrze, a co niestety nam dokucza. 

Dieta dopasowana do nas, czyli obserwacja własnego ciała

Dokonując takiej obserwacji naszego ciała jednocześnie powinniśmy poznawać nowe trendy dotyczące metod przygotowywania zdrowych posiłków. Dlatego warto wyposażyć naszą kuchnie w akcesoria kuchenne, które są pomocne w takim preparowaniu posiłków. W pierwszej kolejności można pomyśleć, żeby kupić do kuchni dobre garnki do gotowania na parze. Tak przygotowane posiłki będą na pewno smaczniejsze a jednocześnie będą zwierały znacznie więcej witamin, niż w przypadku zwykłego gotowania warzyw. Jednocześnie w takich garnkach możemy również parować nasze mięsa. 

Smażenie bez tłuszczu

Jednak nie każdy musi postępować aż tak drastycznie. Mięso można smażyć na patelniach, trzeba tylko wiedzieć, na jakich można smażyć mięso ale z mniejszą ilością tłuszczu. Dla przykładu na rynku dostępne są patelnie z powłoką to beztłuszczowego smażenia. Są to patelnie z tak zwaną powłoką ceramiczną czyli potocznie zwane patelnie ceramiczne, na których można smażyć mięsa prawie bez tłuszczu (tłuszczu używa się jedynie w przypadku naprawdę chudych mięs). 

Postępując w ten sposób, tzn. zmieniając wyposażenie naszej kuchni w to najnowocześniejsze a jednocześnie ciągle obserwując nasz organizm po pewnym czasie powinniśmy opracować, dokładnie dopasowany do naszych potrzeb system zdrowego odżywiania.
 
Więcej informacji na temat różnego rodzaju diet znajdziesz w serwisie nadiecie.wroclaw.pl, w dziale dietaRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Sklep rehabilitacyjny Visamed
http://visamed.pl/

Komentarze (9)

 • avatar
  ~Edyta 2018-08-02 22:19:00

  Ja do gotowania na parze używam naczynia Milano Classic które pod tym względem jak dla mnie nie ma sobie równych. Ale mniejsza o to w czym gotować ale ważne by na parze bo to najzdrowszy sposób obróbki termicznej przyjaznej dla naszego organizmu.

 • avatar
  ~Wera 2018-07-31 07:32:25

  Diety to nie dla mnie. Posiłki gotowane na parze świetnie zastępują każdą dietę. Do tego są skuteczne. Do tego sok z wyciskarki i zdrowy dietetyczny posiłek jest gotowy.

 • avatar
  ~Marta Kowalewska 2018-05-06 16:45:09

  Witam! Yova, aby wziąć udział w pokazie należy skontaktować się z naszym Biurem Obsługi Klienta i wyrazić chęć udziału w pokazie. Nr naszej infolinii: 801 405 406.

  Pozdrawiam, Marta Kowalewska
  Online Ekspert marki PHILIPIAK

 • avatar
  ~yova 2018-05-02 08:46:54

  Jak wziąć udział w takim pokazie?

 • avatar
  ~Marta Kowalewska 2018-05-02 08:45:58

  Witam! Klarisa, parowar marki Philipiak możesz kupić na pokazach, które odbywają się codziennie w całej Polsce. Możesz także kupić go w jednym salonów stacjonarnych: https://www.philipiakmilano.pl/gdzie-kupic Online możesz też go kupić. Zapraszam do sklepu internetowego https://www.shop.philipiakmilano.pl

  Pozdrawiam, Marta Kowalewska
  Online Ekspert marki PHILIPIAK

 • avatar
  ~Olgierd 2018-04-28 21:58:49

  Philipiaka przeciętny garnek do gotowania na parze ma aż dwadzieścia cztery centymetry. Porządne wykonanie sprzyja unikaniu uszkodzeń, jakie powstają pod wpływem dużej temperatury gotowania lub w trakcie długiego użytkowania sprzętu kuchennego.

 • avatar
  ~klarisa 2018-04-23 18:06:26

  Daria podziwiam! Sama teraz przechodzę na dietę i mam zamiar odżywiać się zdrowo. Taki parowar to gdzie kupiłaś? W jakimś sklepie z AGD można go spotkać?

 • avatar
  ~Sara 2018-04-23 06:35:25

  Ja oprócz parowaru używam szybkowaru. Posiłki gotowane pod ciśnieniem są nie mniej wartościowe jak z parowaru. Z tym że ryba to jednak parowar zdecydowanie .

 • avatar
  ~daria 2018-04-22 11:35:52

  Zdrowa dieta to rezygnacja z tłustych i słodkich rzeczy. Sama mam parowar philipiaka i gotuję w nim na parze ryby, warzywa i mięso. Do tego sporo owoców oraz ruch na świeżym powietrzu. Ja biegam i chodzę z kijkami.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »