Technologie » Komputery

Ponad 40% firm na całym świecie nie jest przygotowanych na współczesne cyberzagrożenia

Ponad 40% firm na całym świecie nie jest przygotowanych na współczesne cyberzagrożenia
Zobacz więcej zdjęć »
Według badania przeprowadzonego przez B2B International we współpracy z Kaspersky Lab w lipcu 2012, firmy już teraz uznają cyberzagrożenia za jeden z najpoważniejszych problemów w biznesie. Ale czy są gotowe bronić się przed takimi zagrożeniami?

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W aż 41% przypadków odpowiedź brzmi “nie”: firmowa infrastruktura IT nie posiada niezbędnej ochrony pozwalającej odeprzeć nowoczesne ataki online.            

Sytuacja nie wygląda lepiej w przypadku zagrożeń związanych z cyberprzestępczością. 48% firm jest niewystarczająco chronionych przed kradzieżą własności intelektualnej. 51% badanych ekspertów IT jest przekonanych, że ich infrastruktura ochrony systemu będzie bezradna wobec poważnej próby szpiegostwa przemysłowego.       
   
Istotnym czynnikiem w walce ze współczesnym szkodliwym oprogramowaniem oraz potencjalnymi konsekwencjami jego działania jest świadomość pracowników. Jednak również w tej kwestii sytuacja nie przedstawia się lepiej: 31% badanych specjalistów nie ma wystarczającej wiedzy o współczesnych trojanach ani o sposobach przeprowadzania ukierunkowanych ataków na firmy. Tylko 27% przedstawicieli firm słyszało o pierwszym przykładzie współczesnej cyberbroni – oprogramowaniu Stuxnet. Jeszcze mniej respondentów (13%) wiedziało o trojanie Duqu, którego celem jest zbieranie konkretnych poufnych informacji.       
 
Wiedza ekspertów IT na temat współczesnych zagrożeń jest równie istotna, co szkolenie pracowników w zakresie podstawowych zasad bezpieczeństwa komputerowego. Wprowadzanie systematycznych polityk bezpieczeństwa oraz egzekwowanie ich stosowania pomaga chronić przedsiębiorstwa przed nierozważnymi działaniami pracowników.

Aby ułatwić przedstawicielom firm zapoznanie się ze współczesnymi zagrożeniami oraz metodami walki z nimi, eksperci z Kaspersky Lab przygotowali specjalną stronę: http://www.kaspersky.pl/beready. Witryna ta zawiera wiele porad, które mogą pomóc w stworzeniu skutecznej polityki bezpieczeństwa, a także szczegółowe informacje na temat rozwiązań Kaspersky Lab dla firm.

Pełny raport z badania przeprowadzonego przez B2B International na zlecenie Kaspersky Lab znajduje się na stronie http://www.kaspersky.com/downloads/pdf/kaspersky_global_it-security-risks-survey_report_eng_final.pdf.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »