Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Poradź sobie z alergią - naturalnie!

Poradź sobie z alergią - naturalnie!
Zobacz więcej zdjęć »
Zbliża się się wiosna, a co za tym idzie najbardziej uciążliwa pora roku dla alergików.

Załzawione oczy, cieknący nos, kichanie i kaszel, osłabiona odporność to codzienność. Takie objawy to reakcje na pyłki wydzielane przez budzące się do życia rośliny i drzewa. Można łagodzić je farmakologicznie, ale warto znać też domowe sposoby radzenia sobie z alergią. 
 
Skuteczne i bezpieczne
 
Zdrowa żywność online to dostęp do całej gamy naturalnych produktów, które w walce z alergią są równie skuteczne, co leki na receptę. Jednak w przeciwieństwie do środków farmakologicznych, stosowanie ziół i olejów nie przynosi skutków ubocznych. Preparaty ziołowe osłabiają reakcję alergiczną organizmu, obniżają poziom histaminy, czyli substancji chemicznej odpowiedzialnej za wystąpienie objawów uczulenia. 
 
Ziołowi sprzymierzeńcy 
 
Do ziół łagodzących objawy alergii należą:
 
- pokrzywa - wpływa na tłumienie receptorów odpowiedzialnych za powstanie reakcji alergicznej. Ma działanie przeciwzapalne, wpływa na obniżenie poziomu histaminy przez zawartość witaminy C, która działa przeciwhistaminowo
 
- nawłoć - żółte ziele, z którego herbatka jest pomocna przy katarze siennym i alergiach
 
- rumianek - przez wysoką zawartość antyoksydantów to także dobry sposób na katar sienny
 
Oleje i olejki na służbie alergika
 
Oprócz ziół skuteczne działanie w łagodzeniu alergii wykazują też oleje i olejki. Inhalacja z dodatkiem olejków z eukaliptusa, rumianku czy paczuli przyniesie ulgę uczulonym osobom. 
Niezastąpionym sojusznikiem alergika jest olej z czarnuszki, który ma udowodnione działanie przeciwalergiczne. Dzięki zawartości tymochinonu i nigellonu blokuje wydzielanie histamin. 
 
Naturalna apteczka
 
Przeciwalergiczne działanie preparatów ziołowych zostało wielokrotnie udowodnione, warto więc z nich korzystać. Będzie zdrowiej dla nas... i dla portfela.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Sklep ekologiczny
http://www.ekoplace24.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »