Dom » Budownictwo

Posadzki maszynowe i przemysłowe - komu zlecić wykonanie inwestycji?

Posadzki maszynowe i przemysłowe - komu zlecić wykonanie inwestycji?
Zobacz więcej zdjęć »
Przygotowanie posadzki przemysłowej jest znacznie trudniejsze, niż mogłoby się to na pierwszy rzut oka wydawać. Trzeba pamiętać, że to specyficzny rodzaj wykończenia podłoża, dlatego odpowiednie wykonanie ma tutaj kluczowe znaczenie.

Realizując posadzki betonowe w Bydgoszczy bądź na terenie województw kujawsko - pomorskie można zdecydować się na ofertę firmy ProfiBud, która specjalizuje się w wykonywaniu tego typu podłoży. Zanim jednak ostatecznie zdecydujemy się na posadzkę przemysłową i wybierzemy wykonawcę warto dowiedzieć się jak wykonuje się taką posadzkę i czym się charakteryzuje.Przygotowanie udanej posadzki betonowej

Wykonanie posadzki betonowej, inaczej nazywanej przemysłową będzie wymagało odpowiedniej współpracy między wykonawcą i projektantem oraz producentem betonu, który będzie wykorzystywany w trakcie realizacji posadzki. Z jednej strony trzeba zadbać o jakość wykonania, z drugiej nie można zapominać o istocie jaką będzie komfort użytkowania wykonanej posadzki. Podstawowym problem jest właściwe zrozumienie czym będzie dobra posadzka betonowa. Tak naprawdę uzależnione to będzie od różnych czynników. Natomiast ogólnie można przyjąć, że taka posadzka powinna być wynikiem właściwego projektowania i wybrania materiału oraz poszczególnych jego warstw. Dodatkowo na każdym etapie prace powinny być kontrolowane.Dobrze wykonana betonowa posadzka

W trakcie wykonywania posadzki betonowej projektant, wykonawca, inwestor muszą wziąć pod uwagę istotne kwestie, które będą miały wpływ na jej funkcjonowanie. Znaczenie ma przeznaczenie posadzki przemysłowej, wielkość obciążeń jakie będą się tam pojawiać, rodzaj wykończenia do zastosowania, rodzaj zbrojenia oraz wykorzystywana otulina. Wszystkie te elementy będą wpływać na jakość posadzki, dlatego ich właściwe wykonanie ma tak duże znaczenie. Obecnie posadzki betonowe realizuje się w nowoczesnych technologiach, dlatego zawsze zaczyna się od projektu technicznego, który podejmuje najważniejsze kwestie związane z wykonaniem posadzki. Zazwyczaj posadzki z wysokimi parametrami użytkowymi muszą pojawiać się w magazynach, zakładach produkcyjnych czy tych miejscach, gdzie pojawiać się będzie duże natężenie jeśli chodzi o ruch pojazdów. Dla wykonawców ważne będzie to jaka jest jakość wykorzystywanego betonu posadzkowego. Powinien on spełniać właściwości zarówno w stanie plastycznym jak i po utwardzeniu. Istotne będzie również wybranie doświadczonego wykonawcy, który będzie w stanie ocenić jaki jest moment utwardzenia, by faktycznie uzyskać ostatecznie najlepsze możliwe właściwości posadzki.Jaki beton stosujemy przy posadzkach przemysłowych?

Wybierając mieszankę betonową na posadzkę należy zadbać o jej odpowiednie właściwości. Jeśli chodzi o takie kwestie, które mają kluczowe znaczenie to klasa betonu minimum C20/25, stosunek wody do cementu poniżej 0,5, punkt piaskowy około 35%, cement cement CEM II/A-S, CEM II/B-S lub CEM III/A, nie powinno być w składzie popiołu lotnego. To jak posadzka będzie wykonana w dużej mierze związane jest tak naprawdę z jakością betonu oraz doświadczeniem jakie będzie miał wykonawca zajmujący się przygotowaniem posadzki. W czasie wykonywania trzeba odpowiednio zagęścić beton. Jest tutaj bardzo ważne równomierne działanie. Dodatkowo dodać należy w odpowiedniej ilości utwardzenie powierzchniowe. Wykończenie powierzchni przez zatarcie również ma znaczenie i tutaj najlepiej jeśli będzie to wykonywane maszynowo, wtedy będzie można uzyskać najlepsze efekty podejmowanych działań. Zatarcie również będzie wymagało od wykonawców odpowiedniego doświadczenia i umiejętności.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »