Rozrywka i wypoczynek » Święta

Posiadacze Maków chętniej randkują na portalach społecznościowych

Posiadacze Maków chętniej randkują na portalach społecznościowych
Zobacz więcej zdjęć »
Z okazji walentynek Kaspersky Lab zbadał specyfikę romantycznych zachowań na portalach społecznościowych.

Okazuje się, że użytkownicy, którzy uzyskują dostęp do internetu głównie za pośrednictwem komputerów Mac, wyróżniają się większym okazywaniem miłosnego nastawienia na portalach społecznościowych.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Związki zaczynają się od przedstawienia się sobie. Według badania posiadacze komputerów Mac wiodą niekwestionowany prym pod tym względem wśród użytkowników różnych urządzeń: 14% z nich przyznaje, że korzysta z portali społecznościowych, aby znaleźć osobę, z którą może się umówić, podczas gdy 11% szuka partnera seksualnego. Jest to dwukrotnie więcej niż wynosi średnia dla wszystkich respondentów (odpowiednio 8% i 5%). Nie dziwi zatem fakt, że aby osiągnąć swój cel, zwolennicy Maków w większym stopniu ujawnią na portalach społecznościowych, czy są w związku, czy nie (83% w porównaniu z 63%) oraz jaka jest ich orientacja seksualna (70% w porównaniu 44%).       

Ponadto użytkownicy Maków mają większą skłonność do mówienia o swoich romantycznych zachowaniach na portalach społecznościowych decyduje się na to 31% badanych. Średnia dla tego parametru wynosiła nieco ponad 16%.  

W jaki sposób portale społecznościowe wpływają na życie prywatne osób, które mają już partnera? Niemal połowa respondentów (46%) stwierdziła, że ich związek skorzystał dzięki portalom społecznościowym. Użytkownicy komputerów Mac są najbardziej zadowoleni również pod tym względem udział takich osób w tej grupie wynosi 68%. Może to wynikać z faktu, że użytkownicy Maków preferują komunikację ze swoimi partnerami za pośrednictwem portali społecznościowych: 45% z nich wybiera ten sposób komunikowania się z ukochaną/ukochanym, podczas gdy średnia dla wszystkich respondentów wynosi zaledwie 36%.    

Zachowanie wirtualne ma ogromny wpływ na nasze życie, w tym na związki romantyczne. Naturalnie, w niektórych sytuacjach portale społecznościowe to prawdziwe błogosławieństwo: pozwalają nam częściej komunikować się z osobami, z którymi nie zawsze możemy być w kontakcie fizycznym. Z drugiej strony nie powinniśmy zapominać o zagrożeniach związanych z tego rodzaju komunikacją: portale społecznościowe mogą zepsuć, a nawet zniszczyć związki, dlatego powinniśmy być bardzo ostrożni wobec tego, co udostępniamy swoim znajomym, i zastanawiać się, jak to może na nich wpłynąć powiedział Andriej Mochola, dyrektor odpowiedzialny za rozwiązania dla konsumentów, Kaspersky Lab.

Użytkownikom, którzy nie chcą się zainfekować czymś groźniejszym niż „miłosną gorączką”, eksperci z Kaspersky Lab zalecają, aby zawsze stosowali niezawodną ochronę. W świecie cyfrowym fani firmy Apple mogą skorzystać na przykład z rozwiązania Kaspersky Internet Security for Mac.

Pełne wyniki badania wykorzystanego w niniejszej informacji prasowej są dostępne na oficjalnym blogu Kaspersky Lab Kaspersky Daily: https://plblog.kaspersky.com/digital-depression/5900.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »