Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Powrót do przeszłości, czyli postarzane kostki brukowe z oferty firmy Libet

Powrót do przeszłości, czyli postarzane kostki brukowe z oferty firmy Libet
Zobacz więcej zdjęć »
Staromiejski bruk nieodzownie kojarzy się z romantycznymi zakątkami europejskich miast, stylowymi rezydencjami i zabytkowymi kamieniczkami.

Niezaprzeczalny urok tego typu kostek tkwi w ich niedoskonałości – za każdą rysą, pęknięciem czy ukruszeniem kryje się bowiem osobna historia, dokumentująca lata użytkowania nawierzchni. Dzięki firmie Libet nie trzeba jednak czekać całych dekad, aby na własnej posesji móc cieszyć się widokiem antycznego bruku. Wystarczy wybrać stylizowane kostki z kolekcji Libet Decco Antico.

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że tradycyjne rozwiązania aranżacyjne nigdy nie wychodzą z mody. Potwierdzeniem tych słów jest powracający co kilka lat trend na przestrzenie zaprojektowane w stylu klasycznym, vintage czy rustykalnym. Do wykreowania ponadczasowego, romantycznego i niezwykle eleganckiego klimatu na terenie posesji nie wystarczy jednak tylko odpowiednio skonstruowana bryła budynku. Towarzyszyć jej musi właściwa oprawa, a jeden z jej najważniejszych elementów bez wątpienia stanowi odpowiednia nawierzchnia. Na jaki materiał najlepiej się zdecydować? Idealnym rozwiązaniem będzie wybór kostek postarzanych z linii Libet Decco Antico, które doskonale harmonizują z historyczną i stylizowaną zabudową. Produkty firmy Libet swój niezwykły, naznaczony zębem czasu wygląd zawdzięczają specyficznemu procesowi produkcji. Betonowe elementy wkładane są do specjalnego bębna, w którym obijają się o siebie i tym samym na ich powierzchni powstają niepowtarzalne ślady w postaci rys oraz ukruszeń krawędzi i narożników kostki. Naturalny kolor postarzanego bruku to z kolei zasługa betonowej mieszanki o wyjątkowym składzie oraz charakterystycznego sposobu barwienia Color Flex, polegającego na cieniowaniu barw wyrobu. Powstała w efekcie tych procesów kostka jest nie tylko „perfekcyjnie nieidealna”, ale również zachwyca niezwykłymi kolorystycznymi melanżami. Warto pamiętać, że kostki postarzane, choć mogą sprawiać wrażenie uszkodzonych, to w żadnym wypadku nie są towarem wadliwym. Wręcz przeciwnie – ich starodawny wygląd to efekt zamierzony, dodający im uroku i ponadczasowego wdzięku. Tak jak w przypadku każdego produktu, do uzyskania idealnej nawierzchni i tutaj niezbędny jest właściwy montaż kostek. Warto zatem postawić na profesjonalną ekipę wykonawczą, która nie popełni żadnych błędów technicznych.

Klimat retro w nowoczesnym wydaniu

Zapoznanie się z charakterystyką kostek postarzanych i zatrudnienie odpowiednich specjalistów do ich ułożenia to dwa obowiązkowe punkty na drodze do idealnej nawierzchni w stylu retro. Trzecia kwestia, dla wielu najprzyjemniejsza, to wybór bruku zgodnego z wizją, gustem i wyczuciem stylu właściciela posesji. W ofercie firmy Libet dostępna jest szeroka gama kostek postarzanych, różnicowanych pod względem rozmiaru, kolorystyki i formy, dlatego też znalezienie idealnego wzoru nie powinno nastręczać problemów. Osoby szukające klasycznych rozwiązań o romantycznej formie z pewnością znajdą inspirację wśród produktów z linii Libet Decco Antico. Przypominający postarzany kamień bruk Durango, składający się z systemu czterech kostek (21,9x32,9x6 cm; 32,9x32,9x6 cm; 43,32,9x6 cm; 54,9x32,9x6 cm) uwydatni urok zarówno zabytkowych, jak i nowoczesnych obiektów. Z kolei 3 kostki Atrio (27x18x8 cm; 36x18x8 cm; 45x18x8 cm) dzięki swojej wytrzymałości i odporności na warunki atmosferyczne świetnie sprawdzą się np. na podjazdach. Ich stonowana kolorystyka powoduje, iż idealnie komponują się z zielenią otoczenia. Kolejna propozycja wśród produktów postarzanych firmy Libet to system 7 zróżnicowanych komponentów o nazwie Merano. Z pomocą mniejszych kostek (10,4x13,9x6; 12,2x13,9x6 cm oraz 13,9x13,9x6 cm) możemy budować łukowe alejki, natomiast większe (15,7x13,9x6 cm; 17,4x13,9x6 cm; 19,2x13,9x6 cm i 20,9x13,9x6cm) stworzą ciekawe układy m.in. na tarasie. Pięć trapezowych elementów to kolejna grupa z linii Libet Decco Antico – kostki Romano. Dzięki zróżnicowanym rozmiarom stanowią pole do popisu dla miłośników kół, łuków, okręgów i innych skomplikowanych dekorów. Produkty te równie dobrze sprawdzą się jako uzupełnienie większych formatów. Ostatnią propozycją wśród  postarzanych wyrobów z oferty firmy Libet jest kostka Natulit, której ciepła kolorystyka i uniwersalna, prostokątna forma (20,817,3x7 cm) znajdą zastosowanie niemal w każdej części posesji, jak np. alejki ogrodowe, czy podjazdy.

Kolekcja kostek postarzanych Libet Decco Antico została stworzona z myślą o sympatykach ponadczasowych, klasycznych rozwiązań inspirowanych stylem minionych dekad. Głęboka i urozmaicona kolorystyka oraz mnogość dostępnych rozmiarów i geometrycznych kształtów poszczególnych elementów dają nieograniczone możliwości aranżacyjne w wielu różnych stylach: od klasycznych aż do ultranowoczesnych.

 

Kostka Durango z linii Libet Decoo Antico, dostępne kolory: karmelowo-szary, srebrno-szary, bazaltowo-szary, piaskowo-beżowy, torfowy brąz

Wymiary: 21,9x32,9x6 cm; 32,9x32,9x6cm; 43,9x32,9x6 cm; 54,9x32,9x6 cm)

Cena brutto: 86,10 zł/m²

 

Kostka Atrio z linii Libet Decco Antico, dostępne kolory: stalowo-szary, piaskowo-beżowy, torfowy brąz

Wymiary: 27x18x8 cm; 36x18x8 cm; 45x18x8 cm

Cena brutto: 88,56 zł/m²

 

Kostka Merano z linii Libet Decco Antico

Wymiary: 10,4x13,9x6; 12,2x13,9x6 cm; 13,9x13,9x6 cm; 15,7x13,9x6 cm; 17,4x13,9x6 cm; 19,2x13,9x6 cm; 20,9x13,9x6cm

Cena brutto: 98, 40 zł/m² kolor: alabastrowa biel

Cena brutto: 86,10 zł/m² kolory: bazaltowy grafit, piaskowo-beżowy, torfowy brąz

 

Kostka Romano z linii Libet Decco Antico, dostępne kolory: srebrno-szary, bazaltowy grafit, piaskowo-beżowy, torfowy brąz

Wymiary: 7x9x5,3x6 cm; 8x9x6,3x6 cm; 9x9x7,3x6 cm; 10x9x8,3x6 cm; 11x9x9,3x6 cm

Cena brutto: 86,10 zł/m²

 

Kostka Natulit z linii Libet Decco Antico, dostępne kolory: piaskowo-beżowy, torfowy brąz

Wymiary: 20,817,3x7 cm

Cena brutto: 87,33 zł/m²

 

Więcej informacji na temat produktów firmy Libet znaleźć można na stronie www.libet.pl. Zapraszamy także na nasz fanpage https://www.facebook.com/RozmowyNaTarasie

 

Libet S.A. to lider w segmencie kostek Premium i innych betonowych materiałów nawierzchniowych na polskim rynku. Pełniąc rolę trendesettera wyznacza kierunki rozwoju rynku. Produkty sygnowane marką Libet wyróżniają się nie tylko doskonałymi parametrami technicznymi, ale również innowacyjnością i ciekawym wzornictwem. W równym stopniu stają się ozdobą posesji prywatnych, jak i przestrzeni publicznych. Wysoki poziom jakościowy i estetyczny wyrobów wrocławskiej firmy jest zasługą m.in. nowoczesnego parku maszynowego oraz wykorzystywania najnowszych technologii i odpowiednio selekcjonowanych surowców. Swój udział mają w tym także laboratoria, istniejące przy każdym z 15 zakładów produkcyjnych, które nadzorują przebieg procesu produkcji, wdrażają nowe procedury i pracują nad własnymi, nowatorskimi rozwiązaniami.

Libet S.A.

Powstańców Śląskich 5

53-332 Wrocław

Dział Obsługi Klienta - infolinia: 801 542 381

www.libet.pl    

https://www.facebook.com/RozmowyNaTarasie   Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »