Dom » Wnętrza

Powrót do przeszłości – lampy z kolekcji Tesa firmy Technolux

Powrót do przeszłości – lampy z kolekcji Tesa firmy Technolux
Zobacz więcej zdjęć »
Współczesna architektura wnętrz otwiera przed nami nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Możemy zdecydować się na jeden, określony  styl,  m.in. minimalistyczny, klasyczny, high-tech, czy art deco lub też, wybierając najciekawsze akcenty, zbudować niepowtarzalną, eklektyczną  mieszankę.  Również projektanci firmy Technolux, korzystając z tej możliwości, stworzyli kolekcję lamp Tesa, która jest odzwierciedleniem barokowej magii i nowoczesnej funkcjonalności.

W stylu flamandzkich świeczników

Tak, jak ludzie różnią się charakterami, tak również odmienne są ich mieszkania. Jedni uwielbiają chłód i prostotę minimalistycznych aranżacji, inni natomiast wolą przytulność rustykalnych wnętrz. Jeśli natomiast jesteśmy amatorami królewskich salonów, z powodzeniem możemy czerpać z bogactwa baroku. Miłośnikom klasycznych rozwiązań, wzbogaconych nutą nowoczesności, dedykowana jest właśnie kolekcja lamp Tesa firmy Technolux. Oprawy oświetleniowe z tej linii stylizowane na XVII - wieczne świeczniki korpusowe, charakterystyczne dla stylu flamandzkiego, wprowadzą do wnętrza odrobinę dawnego luksusu. Lampy te charakteryzują się  bogato profilowanym trzonem oraz ozdobnymi ramionami, wygiętymi w kształcie litery S. Zwis, kinkiety oraz lampka biurkowa Tesa wykonane zostały z lakierowanej na biało stali, subtelnie oprószonej złotymi akcentami. Delikatne przetarcia na białej stali, są celowym zabiegiem postarzania, który sprawia, że lampy sprawiają wrażenie jakby były naznaczone duchem czasu. Dodatkowo, ich wyjątkowy urok podkreślają specjalne żarówki, przypominające płomienie świec.

Wnętrze w barokowym klimacie

Pomieszczenia stylizowane na barokową architekturę nie muszą kojarzyć się z przesytem dekoracji i  złotych akcentów.  By uniknąć przerostu formy nad treścią, trzeba znaleźć złoty środek. Doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie jednego, wyrazistego elementu, który nawiązywać będzie do barokowej mody. Może to być ciekawe lustro, zasłony lub też oświetlenie. Lampy z kolekcji Tesa świetnie sprawdzą się w tej roli. Pięcioramienny zwis, zawieszony w salonie lub jadalni, prezentować się będzie bardzo elegancko i wyrafinowanie, jednocześnie spełniając swą podstawową funkcję – oświetlanie mieszkania. Kinkiety, pojedynczy lub podwójny, zamontować możemy po obu stronach lustra. W ten sposób doskonale je doświetlimy, a nawet proste w swoim wyrazie lustro zyska odrobinę pałacowego charakteru. Lampkę biurkową, przypominającą świecę umieszczoną w eleganckim świeczniku, postawić możemy na drewnianym sekretarzyku, biurku w gabinecie, bądź nocnej szafce tuż obok łóżka z baldachimem. Delikatnie rozproszy mrok i stworzy kameralną atmosferę, doskonałą do relaksu przy ciekawej lekturze. Lampy Tesa firmy Technolux dzięki oryginalnemu designowi i stonowanej kolorystyce będą pasować zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrz.
Stylizowane na dawne epoki wnętrza zachwycają elegancją i wytwornością dekoracji. Takie są również lampy z kolekcji Tesa firmy Technolux -  to kwintesencja barokowego szyku, przeniesionego w czasie do współczesności.

Kolekcja Tesa:
Tesa I kinkiet:
Wysokość: 30 cm
Odległość od ściany:  23 cm
Sugerowana cena detaliczna: 51,45 zł
Tesa II kinkiet:
Wysokość: 30 cm
Odległość od ściany:  20 cm
Sugerowana cena detaliczna: 81,18 zł
Tesa I biurkowa:
Wysokość: 42 cm
Średnica:  13 cm
Sugerowana cena detaliczna: 67,35 zł
Tesa V zwis:
Wysokość:  90 cm
Średnica:  56 cm
Sugerowana cena detaliczna: 237,09 zł

Firma Technolux Sp.j. jest rodzinną firmą prywatną, założoną w 1994 r. Spółka produkuje dekoracyjne oprawy oświetleniowe do wnętrz mieszkalnych oraz obiektów publicznych. Obecnie  firma posiada dwa zakłady produkcyjne o łącznej powierzchni 10 000 m2., średniorocznie produkując i sprzedając 3000 sztuk opraw dziennie. Ponad 65% produkcji jest sprzedawane za granicę. Firma eksportuje do: Belgii, Białorusi, Bułgarii, Czech, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, Izraela, Kazachstanu, Kirgizji, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Niemiec, Norwegii, Rosji, Rumunii, Senegalu, Słowacji, Ukrainy i na Węgry.
TECHNOLUX  Sp.j.
ul.  Koksowa 2B
42-200 Częstochowa
Tel +48 343449110
technolux@technolux.pl
www.technolux.pl
 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »