Dom » Architektura

Powrót w wielkim stylu, czyli podłogi typu jodełka DLH

Powrót w wielkim stylu, czyli podłogi typu jodełka DLH
Zobacz więcej zdjęć »
Nowe oblicze klasyki potrafi być równie ciekawe co pierwowzór, co więcej – często cieszy się podobną popularnością. Doskonałym tego przykładem są podłogi typu jodełka, powszechne w ubiegłym wieku, a obecnie będące jednym z najgorętszych trendów w aranżacji wnętrz.

Mediolan, Paryż i Londyn to niekwestionowane stolice mody, gdzie kilkanaście razy w ciągu roku odbywają się pokazy najlepszych projektantów. Nic dziwnego, że w tych miastach swoje butiki posiadają znani i cenieni artyści tacy jak np. Stella McCartney. Projektantka zdecydowała się przy urządzaniu swoich showroomów postawić na klasyczne podłogi typu jodełka skomponowane odważnie z awangardowym wystrojem wnętrz. Od tego momentu można było zauważyć rosnącą popularność tego wzoru. Wychodząc naprzeciw trendom płynącym z Zachodu oraz czerpiąc inspiracje od najlepszych, firma DLH wprowadziła do swojej oferty drewniane podłogi, ułożone w klasyczne wzory jodełek: tradycyjny, francuski i węgierski. Jodełka, ze względu na swój ponadczasowy wygląd jest obecnie coraz częściej stosowanym rozwiązaniem, które cieszy się rosnącą popularnością wśród Polaków.

Klasyka po liftingu     

Podłogi typu jodełka z oferty firmy DLH zostały stworzone w oparciu o innowacyjną technologię, która łączy w sobie trwałość i naturalność z łatwym i szybkim montażem. Podłoga jest montowana na klej, co gwarantuje jej stabilność na wiele lat. Dodatkowo procesy olejowania lub lakierowania i utwardzania za pomocą promieni UV sprawiają, że deski zyskują jeszcze większą wytrzymałość, a dzięki warstwowej budowie można je wykorzystywać przy ogrzewaniu podłogowym. Nowoczesne jodełki dostępne w ofercie firmy DLH zbudowane są z dwóch warstw drewna: wierzchniej warstwy szlachetnej o nominalnej grubości 4 mm oraz podkładu liściastego lub iglastego. W zależności od upodobań, wybrać można jodełkę klasyczną, w której czoło jednej deski łączy się z bokiem kolejnej pod kątem 90°, jodełkę francuską, gdzie wzór tworzą klepki parkietowe przycięte pod kątem 45°, a także jodełkę węgierską, o kącie nachylenia desek 22,5°.  W ofercie firmy DLH jodełki dostępne są w dwóch klasach. Pierwsza z nich to Classic, która charakteryzuje się naturalnie różnorodną kolorystyką i dowolnym układem słojów. Podłoga ta posiada naturalny wyraz i dynamiczny rysunek. Dopuszcza się w niej zdrowe, a także szpachlowane sęki. Druga klasa to Elegance, o zbliżonej kolorystyce bez wyraźnych różnic w wybarwieniu, z dowolnym układem słojów, z dopuszczalnymi zdrowymi sękami. Tutaj efekt pokrycia jest bardziej jednolity, a podłoga tworzy gładką, niemalże monochromatyczną powierzchnię. Podłoga typu jodełka jest dostępna w kilkunastu kolorach: Natural, Sahara, Vanilia, Alaska, Whisky, Champagne, Grey Pearl, Coffee, Dark oraz najnowszych wybarwieniach – White Pearl i Grey Eagle. Bogata kolorystyka oraz ponadczasowy, uniwersalny wzór pozwoli stworzyć unikalne wnętrze, które przez lata zachwycać będzie  kolejne pokolenia użytkowników.   

Powrót do przyszłości

Kolekcja drewnianych jodełek firmy DLH jest dostępna nie tylko w wielu opcjach kolorystycznych, ale także licznych wariantach wykończenia. Delikatne szczotkowanie nadaje deskom autentycznego, nieco surowego wyrazu, a opcje lakier UV lub olej pozwalają osiągnąć odpowiednio efekt wysokiego połysku lub satynowej powierzchni. W zależności od wybarwienia podłogi typu jodełka oraz zastosowanych elementów wyposażenia, można nadać wnętrzu klasyczny lub awangardowy wyraz. Deski w jasnych odcieniach, np. Alaska czy Vanilla, a także nieco ciemniejszy, posiadający srebrzystoszare tony Grey Eagle, dobrze prezentować się będą we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim lub romantycznym schabby chic. Ciepłe, tradycyjne wybarwienia Honey, Whisky czy Sahara skomponują się z aranżacjami klasycyzującymi, natomiast głębokie odcienie Dark oraz Coffe nadadzą prestiżu i elegancji wnętrzom gabinetowym. Natomiast dla amatorów awangardowych rozwiązań polecana jest nowość – podłoga typu jodełka skomponowana z wielu desek o różnych wybarwieniach. To oryginalne rozwiązanie wprowadzi do wnętrza wesołą dynamikę, trzeba jednak pamiętać o perfekcyjnym dopasowaniu do takiej podłogi pozostałych elementów wykończeniowych.  

Podłogi typu jodełka wracają do łask. Z jednej strony klasyczna forma, a z drugiej zróżnicowane, efektowne możliwości wykończenia desek sprawiają, że jodełki dostępne w ofercie DLH zyskują coraz większe rzesze zwolenników, zarówno wśród amatorów klasyki, jak i miłośników niestandardowych rozwiązań. Jedno jest pewne – ich niezwykły charakter potrafi diametralnie odmienić wnętrze, nadając mu niezaprzeczalnego szyku i wyrafinowania.

 

www.dlh.pl

 

O firmie:

DLH Poland Sp. z o.o. to krajowy lider obrotu drewnem egzotycznym o zasięgu międzynarodowym. Firma jest jednym z największych dystrybutorów deski tarasowej i kantówki okiennej, a także drewnianych podłóg, elewacji, blatów oraz fornirów. W ofercie DLH Poland Sp. z o.o. znajdują się także meble ogrodowe, grille Weber oraz płyty mineralno-akrylowe Acren®. Najwyższej jakości surowce, własna sieć sprzedaży, bogate zapasy magazynowe, a także pełen pasji zespół kompetentnych handlowców sprawiają, że produkty dostarczane przez DLH Poland Sp. z o.o. spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów i są rozpoznawalne wśród największych potentatów rynkowych.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

E.C.H.O. Communications

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »