Dom » Wnętrza

Pożegnaj wiatraki. Żadnych łopatek i nieprzyjemnych podmuchów.

Pożegnaj wiatraki. Żadnych łopatek i nieprzyjemnych podmuchów.
Zobacz więcej zdjęć »
Tradycyjne wentylatory elektryczne działają w oparciu o mechanizm wiatraka, którego łopatki dosłownie przecinają powietrze.

To sprawia, że emitowany strumień powietrza jest nierównomierny i daje efekt odczuwalnych, nieprzyjemnych podmuchów.

Wentylatory firmy Dyson nie posiadają łopatek będących częścią wiatraków. Zamiast nich wykorzystują technologię Air Multiplier™, która piętnastokrotnie zwiększa cyrkulację powietrza, wytwarzając w każdej sekundzie 405 litrów chłodnego, jednostajnego powietrza.

Specjaliści firmy Dyson odpowiedzialni za  inżynierię cieczy przeprowadzili setki symulacji służących dokonaniu pomiarów i analizie obiegu powietrza,
co pozwoliło im zoptymalizować sposób działania wentylatorów Dyson Air Multiplier™.

Wentylatory Dyson Air Multiplier™ są zasilane wydajnym bezszczotkowym silnikiem, a pokrętło regulujące umożliwia dostosowanie mocy wentylatora do bieżących potrzeb. W wypadku tradycyjnych wentylatorów możliwe są jedynie dwa lub trzy poziomy ustawień.

Brak wirujących łopatek oznacza, że wentylator nie potrzebuje obudowy. Jego konstrukcja jest bezpieczna i łatwa w czyszczeniu.

Kąt nachylenia wentylatorów Dyson można zmieniać za pomocą lekkiego dotknięcia podstawy obudowy. To duże ułatwienie w stosunku do ustawiania ciężkich urządzeń elektrycznych.

James Dyson powiedział:
Zawsze byłem rozczarowany działaniem wentylatorów. Ich wirujące łopatki cięły powietrze, powodując irytujące podmuchy. Poza tym ich konstrukcja była trudna w czyszczeniu i, niestety, zawsze absorbowała dzieci, które często wkładały palce w obudowę. Dlatego stworzyliśmy nowy rodzaj wentylatora, w którym całkowicie wyeliminowaliśmy łopatki.

Wentylatory Air Multiplier™: fakty

Bez nieprzyjemnych podmuchów
Łopatki w tradycyjnych wentylatorach powodują „szatkowanie” powietrza,
w wyniku czego emitują nieprzyjemne podmuchy. Technologia Air Multiplier™ zastosowana w wentylatorach Dyson daje ciągły strumień powietrza.

Higieniczne
Prostą i gładką konstrukcję wentylatorów Dyson można szybko wytrzeć szmatką. Tymczasem staranne wyczyszczenie wentylatorów z łopatkami jest niemal  niemożliwe, ponieważ warstwa kurzu i brudu rośnie wewnątrz ich obudowy. Ten sam kurz i brud unosi się potem w powietrzu, gdy tylko uruchomimy wentylator.

Stabilne
W przeciwieństwie do tradycyjnych wentylatorów z ciężką górną obudową, wszystkie modele Dyson Air Multiplier™ posiadają wydajny energetycznie silnik zamknięty w podstawie, co oznacza, że urządzenia mają niski środek ciężkości i nie przewracają się.

Przychylane za pomocą dotyku
Ustawienie tradycyjnych wentylatorów z łopatkami wymaga użycia dwóch rąk. Dyson Air Multiplier™ z łatwością zmienia kąt działania jedynie poprzez lekkie popchnięcia dłonią podstawy obudowy. Przesuwa się ona względem swojego obniżonego punktu ciężkości i pozostaje w wyznaczonej pozycji.

Z regulowanym przepływem powietrza
Możliwości ustawienia tradycyjnych wentylatorów są ograniczone.
W wentylatorze Dyson Air Multiplier™ wykorzystywany jest wydajny energetycznie bezszczotkowy silnik, dzięki któremu prędkość powietrza może być precyzyjnie zwiększana lub zmniejszana. Przycisk kontroli przepływu powietrza umożliwia łatwy wybór optymalnej prędkości powietrza.
 
Trwałe
Wentylatory Dyson Air Multiplier są zbudowane z tworzywa akrylonitrylo
-butadieno-styrenowego – ABS (C8H8 C4H6 C3H3N)n). ABS jest wytrzymałym materiałem termoplastycznym używanym do formowania  lekkich i sztywnych produktów.  Posiada właściwości pochłaniające wstrząsy i jest wykorzystywany w produkcji zderzaków samochodowych, kasków ochronnych oraz główek nowoczesnych kijów golfowych. Zastosowano go również w odkurzaczach i suszarkach do rąk Dyson Airblade™


Wentylatory Dyson Air Multiplier są dostępne w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej 1799 – 2149 zł w zależności od modelu. Wszelkie informacje
o produktach Dyson oraz punktów sprzedaży są dostępne na www.dyson.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agencja PR, Partner of Promotion
http://https//:partnersi.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »