Rozrywka i wypoczynek » Sport

Poznaliśmy koszulkę, medal i… Zosię

Poznaliśmy koszulkę, medal i… Zosię
Zobacz więcej zdjęć »
V RAFKO Półmaraton Racibórz wystartuje już 1 września. W południe, 29 sierpnia odbyła się konferencja prasowa, podczas której organizatorzy inicjatywy zaprezentowali oficjalną koszulkę, medal, cel charytatywny i nagrody.


W H2Ostróg odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca jedną z najważniejszych imprez sportowych w Raciborzu – V Półmaraton RAFAKO Racibórz, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 1 września. W spotkaniu udział wzięli: Dyrektor OSiR w Raciborzu oraz Dyrektor biegu Paweł Król, Wiceprezydent Miasta Raciborza Michał Fita oraz Dyrektor Fundacji RAFAKO Bożena Małczak-Koziarska. Nie zabrakło także małej Zosi, która urodziła się z ciężkim niedotlenieniem mózgu, co ze wszystkimi najgorszymi konsekwencjami doprowadziło m.in. do mózgowego porażenia dziecięcego, padaczki i małogłowia. To właśnie dla dziewczynki dla której w tym roku zbierane są fundusze na jej leczenie. Roczna Zosia skradła serca przybyłych dziennikarzy, a jej mama wielokrotnie podkreślała, jak ważne jest dla niej to przedsięwzięcie.

Kulminacyjnym punktem spotkania była oficjalna prezentacja tegorocznej koszulki oraz medalu. Na uwagę zasługuje aplikacja na koszulce startowej. Znajdują się na niej motywy koszulek z czterech poprzednich edycji raciborskiego półmaratonu, stanowiących jedną, efektowną całość w ciekawym kolorze. 

V RAFAKO Półmaraton Racibórz wchodzi w skład cyklu 4Biegi Racibórz. Pozostałe to: Bieg Nadodrzański, Bieg Twardziela a także Bieg bez Granic. Zawodnicy, którzy wzięli udział we wszystkich tych imprezach, będą mogli 4 medale umieścić w specjalnym ekspozytorze. Całość tworzy wyjątkową pamiątkę. 

Przypomnijmy: biuro zawodów i Miasteczko Biegowe zostaną otwarte już w najbliższą sobotę, 31 sierpnia (godz. 16.00 – 20.00). Bieg odbędzie się 1 września, zawodnicy będą mieć do pokonania ponad 21 km trasy. Nagrody przyznawane będą w kilku kategoriach, osobną będą mieć również uczestnicy V Mistrzostw Polski Energetyków oraz uczestnicy III Mistrzostw Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty. Tuż przed Biegiem Głównym rozpocznie się  Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz na dystansie 2 km, a nieco później charytatywny Kids Run. Organizacją działań i koordynacją akcji charytatywnej zajmą się wolontariusze ze Stowarzyszenia „Pracownia Przyszłości”. Zajęciom sportowym na świeżym powietrzu towarzyszyć będą  2 dodatkowe akcje charytatywne – Akcja dla Moniki oraz Bieg po Nowe Życie.

Na wszystkich obecnych czeka wiele atrakcji - dmuchany plac zabaw i konkursy z nagrodami. Ponadto gry i zabawy z wolontariuszami Pracowni Przyszłości, m.in. malowanie buziek, zabawy z maskotkami Myszki Miki i słodkości. Będzie można spróbować smakołyków serwowanych w Food Truckach, napić się aromatycznej kawy i orzeźwiającej lemoniady. Odpocząć na leżaczkach, a także odwiedzić stoisko Akademii Fitness, propagującej aktywy tryb życia – Fitness dla Zdrowia, organizowany przez Akademię Fitness i jej partnerów. 

Organizatorami przedsięwzięcia jest Miasto Racibórz oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji, a sponsorem tytularnym firma RAFAKO S.A. W ramach imprezy odbędą się V Mistrzostwa Polski Energetyków, III Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty oraz bieg charytatywny Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz na rzecz rocznej Zosi, która urodziła się z ciężkim niedotlenieniem.

PARTNERZY BIEGU:
Fundacja RAFAKO, Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Raciborzu, Castorama, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Empol, Browar Racibórz, Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Bruki Trawiński oraz Akademia Fitness. 

PATRONI MEDIALNI:
Maratony Polskie, Biznes w Mieście, Radio Vanessa, Raciborska Telewizja Kablowa, Portal Nowiny.pl, Tygodnik Nowiny Raciborskiej, Naszraciborz.pl, Gazeta Informator, Raciborz.com.pl, Radio Doxa, biegowe.pl, bieganieuskrzydla.pl.

Autor tekstu: Iwona Cybulska
Zdjęcia: Szymon Kamczyk 

***
V RAFAKO Półmaraton Racibórz odbędzie się w niedzielę, 1 września 2019 roku. Zawodnicy do pokonania będą mieli dokładnie 21 097,5 m ulicami Raciborza. Trasa posiada atest PZLA. Organizatorami przedsięwzięcia jest Miasto Racibórz, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu, a sponsorem głównym firma RAFAKO S.A. W ramach imprezy odbędą się Mistrzostwa Polski Energetyków i bieg charytatywny. Półmaraton wpisuje się w projekt 4Biegu Racibórz.
Szczegóły dotyczące V RAFAKO Półmaraton Racibórz znajdują się na stronie internetowej: http://www.4biegiraciborz.pl/ oraz na oficjalnym Fanpage biegu: https://www.facebook.com/4biegiraciborz/ 

***
KONTAKT:
Iwona Cybulska 
iwona.cybulska@adventure.media.pl 
tel. 780 115 953
Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »