Technologie » Komputery

Pożyteczny system ERP

Pożyteczny system ERP
Zobacz więcej zdjęć »
Umiejętne zarządzanie przedsiębiorstwem to klucz do jego sukcesu na rynku. Trudno jednak zarządzać jednocześnie spółką, kadrami, zarobkami i produkcją w pewnym momencie przedsiębiorca może zagubić się w labiryncie przepisów i liczb na temat własnej firmy.

Warto więc korzystać z nowoczesnych systemów informatycznych ułatwiających zarządzanie przedsiębiorstwem. Jedną z tego typu pomocnych innowacji jest system erp.Czym jest i jak działa system erp?

Wspomniany system to gałąź oprogramowania służąca do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa. Zazwyczaj oprogramowanie tego typu składa się z kilku powiązanych wzajemnie ze sobą aplikacji służących kontroli nad firmą i bieżącemu zbieraniu danych. Wszelkie informacje z różnych części przedsiębiorstwa takich jak księgowość, kadry, dane sprzedaży, dane finansowe łączone są i przesyłane do jednej wspólnej bazy danych. W tej bazie, która jest swoistym centrum erp dane są analizowane i łatwe to pozyskania i porównania.

Działalność systemu erp jest więc korzystna dla firmy, gdyż ujednolica on całość procesu prowadzenia i zarządzania oraz dane są zbierane w jeden system, a nie rozrzucone po kilku. Dodatkowym atutem jest usprawnienie planowania, gdyż mając rzetelne wyniki z dłuższego okresu wraz z tendencjami łatwo planować przyszłe działania opierając je na rzetelnych danych z systemu erp.Dla kogo dedykuje się erp?

Erp to system, który sprawdzi się we wszystkich firmach, gdzie zarządzanie i umiejętna logistyka wymagająca systemu informatycznego jest kluczem i niezbędnikiem sukcesu. Erp dedykuje się więc najczęściej firmom o profilu wielowektorowym, szerokim skupiających wokół siebie produkcję, logistykę, sprzedaż i dystrybucję.

Obecnie tworzy się jednak wielomodułowe systemy erp pozwalające na wdrażanie ich również w firmach o profilu mniejszym na przykład nastawionych wyłącznie na produkcję czy handel. Erp pozwala również i tu znacznie usprawnić działalność jednak jest to pomoc mniej odczuwalna jak w przypadku dużych firm o szerokim profilu działalności.Jak nabyć erp?

Najprostszym sposobem na nabycie i wdrożenie rozwiązania, jakim jest system erp bez wątpienia pozostaje zakup licencji. Zakupiona przez firmę licencja pozostaje w jej własności na zawsze, firma więc może dożywotnio korzystać z dobrodziejstw systemu. Wiadomo jednak, że licencje są jednak drogie i zakup samodzielnej licencji może być dla przedsiębiorstwa dużym wydatkiem.

Innym, tańszym sposobem na wdrożenie erp jest opłata abonamentu za użytkowanie. Jest to czasowy wykup praw do licencji. Po pewnym czasie prawdo do użytkowania systemu wygaśnie. W taki sposób postępuje wiele firm, które nie przewidują dłuższego istnienia na rynku lub mają zamiar tylko wypróbować system. Opłata abonamentu to rozwiązanie coraz popularniejsze.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na BPSCRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »