Dom » Budownictwo

Praktyczne preparaty do fugowania, impregnacji i montażu wyrobów betonowych

Praktyczne preparaty do fugowania, impregnacji i montażu wyrobów betonowych
Zobacz więcej zdjęć »
Stworzenie trwałej i atrakcyjnej przestrzeni ogrodu czy tarasu wymaga zastosowania wysokiej jakości materiałów oraz odpowiedniego ich montażu.

Z myślą o zapewnieniu maksymalnej wygody i ułatwieniu prac wykonawczych powstały specjalne produkty uzupełniające Libet, zebrane w kolekcji Libet Plus. Wśród nich znajdziemy m.in. profesjonalną fugę, impregnat oraz klej do betonu.

Libet Fuga – sposób na prawidłowo wykonane spoiny

Chcąc maksymalnie ułatwić sobie fugowanie, tworząc trwałą i estetyczną warstwę między płytami, warto sięgnąć po nowoczesny preparat Libet Fuga. Jest to wodoprzepuszczalny materiał żywiczny doskonale sprawdzający się podczas wypełniania szczelin w nawierzchniach układanych metodą na sucho oraz na podłożach ze znacznym spadkiem, na których przewidywane jest lekkie obciążenie ruchem (tarasy, ścieżki ogrodowe). Libet Fuga wykazuje odporność na wysokie i niskie temperatury oraz wilgoć. Tworzy wodoprzepuszczalną warstwę, która jednak nie ulega wypłukiwaniu przez wodę, jest łatwa w czyszczeniu, a dodatkowo nie zarasta chwastami. Preparat wyróżnia się bardzo prostą aplikacją –  jest gotowy do użycia, samozagęszczalny, nie wymaga mieszania, a szlamowanie wodą nie wpływa na utratę wytrzymałości. Libet Fuga nie pozostawia na powierzchni resztek żywicy i nie roznosi na podeszwach. Produkt dostępny jest w poręcznych opakowaniach o wadze 12,5 lub 25 kilogramów oraz w trzech uniwersalnych kolorach (piaskowy, bazaltowy, srebrnoszary), dzięki czemu z jego pomocą jesteśmy w stanie efektownie zaaranżować teren posesji.

Libet Impregnat – gwarancja ochrony nawierzchni

Jednym z kluczowych kryteriów wyboru preparatu do impregnacji powinny być zalecenia producenta użytego materiału nawierzchniowego oraz uwzględnienie jego specyfiki i przeznaczenia. Stworzony na bazie związków fluorowych Libet Impregnat to doskonałe rozwiązanie m.in. dla płyt wykonanych w technologii wet-cast czy wibroprasowanych. Wnikając w pory betonowych elementów, zabezpiecza je i ogranicza wchłanianie wody oraz powstawanie plam. Wydajność Libet Impregnat uzależniona jest od struktury i nasiąkliwości podłoża oraz metody nanoszenia i wykosi ok. 150-300 g/mkw. Preparat, dostępny w pojemnikach 2 i 5 kilogramowych, może być nanoszony za pomocą wałka, pędzla, pojemnika ze spryskiwaczem wyposażonego w ręczną pompkę lub poprzez natrysk niskociśnieniowy. Impregnat po wyschnięciu pozostaje niewidoczny i nie pozostawia efektu mokrej czy śliskiej nawierzchni.

Klej do betonu 2 w 1 – klej do zadań specjalnych

Wykańczając przestrzeń wokół domu warto pomyśleć nie tylko o tarasach, ścieżkach i podjazdach, ale też o ogrodzeniu oraz elementach małej architektury – murkach, kwietnikach, siedziskach czy nawet meblach ogrodowych. Doskonałym surowcem do ich stworzenia są elementy uzupełniające, takie jak palisady, stopnie schodowe, obrzeża, murki oraz bloczki betonowe, które znajdziemy w kolekcji Libet Completto. Samodzielny montaż takich niedużych konstrukcji betonowych ułatwi nam Libet Klej do betonu 2 w 1. Jest to bezbarwny, jednoskładnikowy klej-uszczelniacz na bazie polimeru, który utwardza się pod wpływem wilgoci występującej w powietrzu lub łączonych materiałach. Nie wymaga rozrabiania, wykazuje doskonałą przyczepność, a dzięki poręcznemu opakowaniu w formie kartusza o pojemności 310 ml jego aplikacja jest bardzo łatwa i szybka. Sięgając po Libet Klej do betonu 2 w 1 przy niewielkim nakładzie pracy będziemy w stanie stworzyć estetyczne i trwałe elementy aranżacji otoczenia domu.

 

Więcej informacji na temat produktów firmy Libet znaleźć można na stronach www.libet.pl oraz www.ceramic.libet.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (1)

  • avatar
    ~Greg 2018-03-31 06:33:40

    Produkty to jedno, a prawidłowe ich wykorzystanie to zupełnie osobna sprawa.
    kostkabrukowa.buszrem.pl/projects/sposoby-spoinowania-kostki-brukowej/


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »