Gospodarka » Narzędzia

Praktyczny przewodnik po narzędziach dla przemysłu i motoryzacji: nowości Facom 2016/2017

Praktyczny przewodnik po narzędziach dla przemysłu i motoryzacji: nowości Facom 2016/2017
Zobacz więcej zdjęć »
Katalog nowości FACOM 2016/2017 pomoże w wyborze narzędzi dla przemysłu i warsztatów samochodowych. Ciekawie prezentuje się szeroka oferta narzędzi pneumatycznych. Katalog zawiera też szereg rozwiązań poprawiających jakość pracy, takich jak: systemy przechowywania, narzędzia ręczne i podnośniki.

Wybór narzędzi, zapewniających niskie koszty eksploatacji, a jednocześnie usprawniających pracę to trudny temat. Podczas kupna tych mechanicznych często pojawia się pytanie: elektryczne, czy pneumatyczne? Profesjonaliści zwykle decydują się na te napędzane powietrzem. Są one często wykorzystywane w warsztatach i halach przemysłowych ze względu na niską awaryjność, małe koszty utrzymania, brak iskrzenia z silnika oraz małą wagę i niewielkie rozmiary.

 

Wiertarki pneumatyczne

Dwukierunkowe wiertarki pneumatyczne FACOM opracowano w rozmiarach: 6, 10 i 13 mm. Najmniejsza służy do lekkich zadań i szybkoobrotowego wiercenia np. tablic rozdzielczych. Średnia wiertarka o wielkości 10 mm pozwoli na przewiercanie ram samochodów, uszkodzonych śrub, zapewniając niski poziom hałasu. Pracę przy przewiercaniu kołków lub śrub wydechu, wesprze wiertarka 13 mm. Jeżeli przestrzeni jest mało świetnie spisze się wiertarka kątowa 13 mm, umożliwiająca wiercenie pod kątem 90°.

 

W nowej gamie narzędzi pneumatycznych nie może także zabraknąć szlifierek. Dostępne w rozmiarach tarcz 50, 75 i 100 mm sprawnie poradzą sobie z pracami blacharskimi, od usuwania rdzy i czyszczenia materiału, po cięcie proste śrub i wylotów. Pracownicy branży oponiarskiej docenią szlifierkę pneumatyczną do opon. Dzięki niskiej prędkości pracy pozwala ona przygotować wszystkie gumowe powierzchnie do dalszej obróbki. Najmniejszym urządzeniem z nowej gamy jest szlifierka ołówkowa pneumatyczna do grawerowania, piaskowania i szlifowania. Blacharze docenią narzędzie pneumatyczne do przebijania i wykonywania kołnierzy, przygotowujące powierzchnię do spawania na zakładkę.

 

Co jeszcze do warsztatu?

Każdy warsztat potrzebuje porządku, aby szybko odnaleźć narzędzia lub ochronić delikatne elementy. Pomogą w tym szafki komputerowe, wprowadzające nowe technologie do warsztatu, maty robocze ekspresowo pozwalające przenieść miejsce pracy, czy klasyczne i wytrzymałe mobilne szafki narzędziowe. W katalogu można znaleźć szeroki zakres narzędzi ręcznych, także mechanicznych - 62 rodzaje i rozmiary kluczy dostępne pojedynczo i w zestawach. Nowe wkrętaki FACOM także pojawią się w kolejnym katalogu. Mocniejsze groty, wygodniejsze uchwyty, ułatwiające pracę.

 

Niezbędne na liście warsztatowych narzędzi są także szczypce. Te nastawne z kutą, nitowaną głowicą, dzięki 8-pozycyjnej zębatce zapewniają precyzyjną pracę. W warsztacie ważna jest także konserwacja urządzeń, która daje im dłuższe życie i mniejsza awaryjność. W nowym katalogu znajdzie się rozpylacz wielokrotnego użytku do cieczy lub sprężonego powietrza. W ofercie FACOM 2017 dla motoryzacji i przemysłu znajdzie się także lutownica gazowa. Jej włącznik piazoelektryczny rozgrzeje się w 40 sekund, gwarantując temperaturę grota na poziomie od 250 do 550 stopni.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »