Firma » Praca

Praktyka z Przewodnika

Praktyka z Przewodnika
Zobacz więcej zdjęć »
Studenci coraz częściej rozpoczynają przygodę z pracą jeszcze w trakcie nauki. Przewodnik „PRAKTYKI 2009", dostępny od dzisiaj w Biurach Karier uczelni w całym kraju, ułatwi im wybór najciekawszej propozycji stażu czy praktyki.

Przewodnik składa się z dwóch części. W pierwszej z nich znajdują się wskazówki dotyczące procesu rekrutacyjnego: jak napisać CV i list motywacyjny, jaką strategię obrać na rozmowie rekrutacyjnej oraz o czym pamiętać wypełniając formularz aplikacyjny bądź uczestnicząc w Assesment Center. Artykuły zostały przygotowane przez ekspertów, specjalnie z myślą o osobach szukających praktyk.

W drugiej części przewodnika zamieszczono profile firm wraz z dokładnymi informacjami na temat oferowanych przez nie praktyk i programów stażowych. Student znajdzie tu m.in.: terminy składania dokumentów czy opis wymagań stawianych praktykantom.

Nauka zawodu pod okiem doświadczonego specjalisty to dla studenta najlepszy sposób zweryfikowania wiedzy nabytej na uczelni i duży atut w CV. To także szansa na zdobycie konkretnych umiejętności, sprawdzenie swoich słabych i silnych stron oraz oswojenie się z firmową codziennością. Wielu praktykantów otrzymuje propozycję zatrudnienia - mówi Maciej Noga, dyrektor marketingu w Grupie Pracuj, która jest wydawcą Przewodnika.

W tegorocznej edycji przewodnika swoją ofertę prezentują: AVON, Bank Millenium S.A., British American Tobacco Polska S.A., Coca-Cola HBC Polska Sp. z o.o., Grupa ING, Danone Sp. z o.o., Grupa Pracuj Sp. z o.o., KPMG, Mars Polska, Martifer Polska Sp. z o.o., PricewaterhouseCoopers, Reckitt Benckiser (Poland) S.A., Grupa TP: Telekomunikacja Polska i PTK Centertel - operator sieci Orange, Unilever Polska S.A., Wrigley Poland Sp. z o.o., JM-Tronic Sp. z o.o., Nestlé Polska S.A. i TietoEnator Polska Sp. z o.o. W przewodniku znalazły się też propozycje organizacji studenckich i pozarządowych: AIESEC, AEGEE, Ashoka, BEST oraz ELSA oraz baza kilkudziesięciu firm oferujących praktyki w całej Polsce.

Przewodnik jest bezpłatny, można go otrzymać w Biurach Karier wybranych uczelni. Wersja on-line przewodnika jest dostępna na stronie www.pracuj.pl/e-praktyki.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »