Firma » Biznes

Prawdziwe oblicze dotacji unijnych

Prawdziwe oblicze dotacji unijnych
Zobacz więcej zdjęć »
Każdy na pewno nie raz słyszał o dotacjach unijnych, jednak niewielu z nas wie, co tak naprawdę kryje się pod tym pojęciem. Kampanie społeczne nie wyjaśniają dokładnie zasad i warunków jakie należy spełnić aby otrzymać, a w konsekwencji z powodzeniem rozliczyć się z otrzymanych środków.

Jak efektywnie można wykorzystać środki unijne do rozwoju e-biznesu. Co kryje się pod hasłami 8.1 lub 8.2 POIG?

Na początek 8.1

Wbrew pozorom sam bardzo dobry pomysł nie wystarczy do osiągnięcia końcowego sukcesu. Sama idea to dopiero początek drogi przez wszystkie etapy jakie należy spełnić, aby otrzymać upragnione dofinansowanie. Wiele osób sądzi, że mając ciekawy pomysł reszta spraw jest tylko formalnością, a firmy zajmujące się doradztwem i pisaniem wniosków są tylko niepotrzebnym elementem. I tu pojawia się pierwszy błąd. Firmy takie posiadają doświadczenie z racji dużej liczby klientów, napisanych wniosków i różnorodności pomysłów z jakimi miały do czynienia, wiedzą czego trzeba unikać, a co należy podkreślić. Z takiej pomocy skorzystała m.in. firma Perfektus System powstała, by zrealizować projekt Wirtualna Szkoła, który bardzo szybko okazał się strzałem w dziesiątkę, odnosząc duży sukces. Jednak bez pomocy firmy doradczej ciężko byłoby nowym przedsiębiorcom napisać wniosek, przebrnąć przez poszczególne etapy sporządzania i kompletowania dokumentacji, rozliczania z efektów prac i innych niezbędnych formalności, które należy przejść pozytywnie, aby komisja unijna, która przeprowadza audyt projektu, mogła dobrze ocenić jego realizację i efekt końcowy.

- Pomysł stworzenia projektu Wirtualna Szkoła zrodził się z zarządzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej, które wprowadziło ustawę o możliwości zastąpienia papierowego dziennika jego elektronicznym odpowiednikiem. To zainspirowało nas do tego, aby spróbować zrealizować nasz pomysł – stworzyć elektroniczny dziennik. Jednak nie mając doświadczenia, zdecydowaliśmy się na skorzystanie z usług Idealii, wyspecjalizowanej firmy zajmującej się przygotowaniem wniosków, konsultingiem biznesowym oraz ich kompleksową realizacją. To dzięki niej nasz pomysł na e-dziennik, zamienił się w  całą platformę edukacyjną obejmującą wszystkie procesy edukacji w szkole, usprawniającą funkcjonowanie placówek oświatowych w Polsce - tak powstała Wirtualna Szkoła. Jak widać opłaciło się –mówi Prezes Zarządu Jarosław Grabka.

Co dalej? 8.2!

Oprócz środków na rozpoczęcie biznesu, Unia Europejska udziela również wsparcia finansowego już istniejącym firmom, które chciałyby się rozwijać. Tego typu dofinansowanie obejmuje działanie 8.2 POIG. Głównym celem dotacji 8.2 POIG jest usprawnienie biznesu typu B2B.

- Udana współpraca z firmą Perfektus System przy wniosku z działania 8.1 POIG sprawiła, że jej zarząd zadecydował o kontynuacji współpracy z nami i za naszą radą przygotowaliśmy i złożyliśmy wniosek o przyznanie dotacji z działania 8.2 POIG. Tym razem również odnieśliśmy sukces. Firma otrzymała dofinansowanie i dzięki niemu będzie mogła dalej się rozwijać i udoskonalać swoją ofertę - mówi Adam Biernacki Prezes agencji Idealia.

Dotacje unijne to ogromna szansa dla nowych, jak również dla już istniejących firm. Jednak bez odpowiedniej wiedzy to również wiele zagrożeń wynikających z ogromu zawiłości występujących w dokumentacji i rozliczaniu z przyznanego dofinansowania. To również odpowiedzialność finansowa, która bez dużego doświadczenia może obrócić się w bardzo bolesną porażkę.

- Nie jest problemem dostać dotację, ale dostać ją na dobrych warunkach na potrzebne firmie działanie - stwierdza Urszula Ptak Małysiak v-ce Prezes Idealii.

 Jeśli chcielibyście Państwo dowiedzieć się więcej na temat dotacji unijnych, poznać zasady, warunki, możliwości jakie za sobą niosą, a także zrozumieć jak możecie wykorzystać je do zrealizowania swoich pomysłów bądź rozwoju istniejącego już biznesu, zapraszamy na bezpłatne seminarium „E-biznes, prawdziwe oblicze dotacji unijnych”, które odbędzie się 30 marca 2012 w Warszawie.

Więcej informacji na http://www.dotacje.idealia.pl  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Idealia

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »