Dom » Wnętrza

Prawidłowe oświetlnie

Nie zdajemy sobie często sprawy jak ważne w naszym codziennym życiu, jest światło, oświetlenie naszego mieszkania czy domu. Ze światłem mamy do czynienia przez całe swoje życie. Z tematem oświetlenia łączy się nierozłącznie sprawa lamp.

Odpowiednie oświetlenie może być generowane jedynie dzięki odpowiednim lampom. Nie może być inaczej. Jak dowiodły światowe badania najlepszym dla oka światłem jest to światło, które generuje słońce. Trudno by było inaczej. Dlatego w wyborze lamp kierujmy się tym, która lampa emituje, daje oświetlenie zbliżone do światła płynącego z promieni słonecznych.

Obecnie mamy mnogość rożnych lamp opartych, na rożnych technologiach. Mamy lampy żarowe, mamy popularne „świetlówki”, czy halogeny. Na pewno w jakimś sensie przełomem jest oświetlenie LED -owe, coraz częściej stosowane. Diody LED -owe powoli będą zastępować tradycyjne żarówki. Póki co, ceny lamp LED -owych są bardzo duże, z pewnością jednak, wraz z rozwojem technologii sytuacja będzie się zmieniać.

 
 

O tym jak ważne jest oświetlenie w kuchni wie chyba każda prawdziwa gospodyni. Każda pani domu, która ceni sobie wygodę i bezpieczeństwo oraz posiada także czuły zmysł estetyczny, będzie chciała wybrać odpowiednie lampy kuchenne. Coraz częściej kuchnia przeradza się w część salonu. Ludzie „zamieszkują” w kuchni, dlatego jej wygląd jest równie istotny co wygląd salonu. Oświetlenie jest bardzo ważne jeśli chodzi o całokształt. Mamy różne rodzaje lamp kuchennych. Do kuchni niezwykle nadają się lampy halogenowe umieszczane nad szafkami. Oświetlenie sufitowe schodzi na drugi plan. Najistotniejsze jest oświetlenie blatu i narzędzi kuchennych, co zwiesza komfort i bezpieczeństwo użytkowników.

Oprócz halogenów często w kuchni ( z dobrym efektem ) stosowane są lampy świetlówki. Przy aranżacji swojej kuchni powinniśmy wybrać takie lampy Azzardo kuchenne, aby światło z nich płynące było przyjazne dla naszego oka i aby jego natężenie i jasność zapewniały odpowiednie warunki do pracy. Przy dzisiejszej mnogości wyboru nie jest to stosunkowo łatwe zadanie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »