Motoryzacja » Samochody

Prawie 100 wypadków każdego dnia wakacji

Prawie 100 wypadków każdego dnia wakacji
Zobacz więcej zdjęć »
Z danych policji wynika, że od czerwca do 29 sierpnia doszło w kraju do prawie 8,7 tys. wypadków - to średnio prawie 100 zdarzeń każdego dnia. Rekord padł 13 lipca - 128 wypadków. Takie sytuacje powodują olbrzymie korki, które utrudniają pracę jadącym do wypadku służbom ratowniczym i porządkowym.

 

  • Przed nami ostatni weekend wakacji – kierowcy powinni przygotować się na zatłoczone drogi.
  • Intensywny ruch w czasie sezonu urlopowego wpływa na liczbę wypadków drogowych – od czerwca do sierpnia tego roku dochodziło średnio do 97 takich zdarzeń dziennie.
  • Niestety wielu kierowców wciąż nie potrafi prawidłowo utworzyć tzw. korytarza życia, który umożliwia służbom ratowniczym swobodny dojazd na miejsce zdarzenia.
  • Kodeks drogowy jeszcze nie przewiduje za to mandatów, ale, wzorem innych europejskich krajów, może się to niebawem zmienić.

Jak co roku czas letnich wakacji wypełniają doniesienia o kolejnych wypadkach drogowych – od czerwca do sierpnia takich zdarzeń jest zdecydowanie najwięcej. Z danych policji wynika, że w tym roku doszło w tym okresie do prawie 8,7 tys. wypadków, czyli średnio do aż 97 zdarzeń każdego dnia[*]. Niechlubny rekord 128 wypadków padł 13 lipca. Szczególnie głośno jest zazwyczaj http://bezpiecznaautostrada.pl/.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

brandscope
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »