Gospodarka » Narzędzia

Precyzyjny pomiar odległości ze Stanley’em

Precyzyjny pomiar odległości ze Stanley’em
Zobacz więcej zdjęć »
Na rynku jest już dostępny najnowszy model dalmierza laserowego firmy Stanley. TLM220i to zaawansowane urządzenie wyposażone w kamerę, ułatwiającą dokonanie pomiarów.

Budując dom czy urządzając mieszkanie, często potrzebujemy bardzo dokładnych pomiarów odległości. Nie chcemy bowiem, by przestrzeń między ścianami była niezgodna z projektem czy też szafa, którą kupimy, okazała się do pokoju zbyt duża. Ręczne pomiary są nieprecyzyjne i ich wynik może nam w przyszłości sprawić dużo kłopotu. Dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie dalmierza laserowego.
Jest to narzędzie, które umożliwia określenie odległości od nieprzezroczystego obiektu za pomocą promienia lasera – najczęściej podczerwonego. Pomiar odległości polega na wysłaniu promienia lasera w kierunku obiektu i zmierzeniu czasu, po jakim odbity promień powróci do nadawcy.

Zaawansowany dalmierz laserowy znajdziemy w najnowszej ofercie firmy Stanley. TLM220i to urządzenie wyposażone w kamerę, która usprawnia i ułatwia dokonywanie pomiarów. Obraz obszaru pomiarowego jest pokazywany na kolorowym, podświetlanym wyświetlaczu, dzięki czemu użytkownik dokładnie wie, gdzie padła wiązka pomiarowa. Ma również możliwość czterokrotnego powiększenia obrazu, co razem z celownikiem elektronicznym, wpływa na poprawę precyzji pomiaru.

Dalmierz laserowy TLM220i posiada wszystkie standardowe funkcje, jak pomiar odległości, minimum/maksimum, pomiar ciągły, pomiar powierzchni i objętości, pomiar trapezu, dodawanie i odejmowanie wymiarów. Dzięki czujnikowi nachylenia umożliwia również pomiar pośredni z użyciem twierdzenia Pitagorasa i pomiar kąta (+/- 45o).
Nowe urządzenie Stanley’a charakteryzuje się dużą dokładnością (+/-1 mm) oraz szerokim zakresem mierzonych odległości (od 5 cm do 200m). W przypadku pomiarów dalekich pomocny staje się gwint 1” do statywu oraz samowyzwalacz. Oba zagwarantują nam, że nieprzewidziany ruch czy drżenie ręki nie przesuną wiązki pomiarowej z miejsca, do którego celujemy.

Dodatkowymi elementami usprawniającymi pracę z nowym dalmierzem Stanley’a jest pamięć 20 ostatnich pomiarów, wielofunkcyjna stopka i automatyczne wyłączanie urządzenia.

Dane techniczne dalmierza laserowego TLM220i

  • Pomiar: odległości, minimum/ maksimum, ciągły;powierzchni i objętości, pośredni z użyciem Pitagorasa, trapezu, dodawanie i odejmowanie wymiarów;nachylenia (pośredni z użyciem czujnika nachylenia), kąta (+/- 45o).
  • Zasięg pomiaru: 5cm do 200m.
  • Dokładność nachylenia (2+/- odchylenie standardowe): pochylenie wiązki lasera i/lub obudowy dalmierza: +/- 0,3o.
  • Dokładność pomiaru: +/- 1 mm.
  • Dioda lasera: 635 nm.
  • Klasa lasera:II.
  • Plamka lasera: (średnica w mm/odległość w m) 6/10, 30/50, 60/100.
  • Stopień ochrony przed zanieczyszczeniami: IP 55.
  • Zasilanie: baterie 2xAAA 1,5V.
  • Temperatura pracy: od -10oC do +50oC.

Cena detaliczna detektora dalmierza laserowego TLM220i: ok. 2750 zł.

Produkty dostępne są w renomowanych sklepach narzędziowych i marketach budowlanych na terenie całego kraju.

Informacje o firmie Stanley

Stanley (The Stanley Works, Inc.) to światowy lider technologiczny w dziedzinie produkcji narzędzi ręcznych. Firma powstała ponad 160 lat temu (1843 r.) w Stanach Zjednoczonych. Od około 1920 roku marka STANLEY jest znana na wszystkich kontynentach i należy dziś do najbardziej popularnych znaków firmowych świata. Od ponad 36 lat The Stanley Works jest notowany na giełdzie w Nowym Jorku.

W wyniku ciągłego rozszerzania i różnicowania asortymentu, The Stanley Works posiada w swojej ofercie już kilkadziesiąt tysięcy produktów. W 2006 r. pozycja rynkowa Stanley’a na świecie została dodatkowo wzmocniona przez przejęcie firmy Facom – dostawcę wysokiej jakości narzędzi dla przemysłu. W wyniku tego połączenia powstała największa grupa narzędziowa na świecie, oferująca produkty dla bardzo zróżnicowanych grup konsumentów. Produkty marki Stanley adresowane są do specjalistów z sektora budowlanego i majsterkowiczów, zaś Facom do profesjonalistów sektora przemysłowego i motoryzacyjnego.

W Polsce firma Stanley jest reprezentowana przez Stanley Sales and Marketing Poland. Pierwsze przedstawicielstwo handlowe firmy Stanley w Polsce rozpoczęło swoją działalność 15 lat temu. Od 1992 roku we Wrocławiu działa natomiast fabryka Stanley Fastening Systems Poland, produkująca elementy złączne dla Stanley Bostitch. Obecnie fabryka Stanley Fastening Systems Poland sp. z o.o. zatrudnia około 300 pracowników i produkuje ponad 15 miliardów gwoździ rocznie. Jest to największa tego typu fabryka firmy Stanley na świecie.
www.stanleyworks.pl

Kontakt dla mediów:
Andrzej Mroczek, Stanley Sales and Marketing Poland sp. z o. o., tel. (22) 510 36 55, 57, 58
e-mail: AMroczek@stanleyworks.com
Marta Buler, Effective Public Relations, tel. 22 822 07 52, +48 696 925 672, e-mail: MBuler@effectivepr.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »