Motoryzacja » Moto Serwis

Prestiżowa nagroda dla BluEarth-1 Yokohamy

Prestiżowa nagroda dla BluEarth-1 Yokohamy
Zobacz więcej zdjęć »
BluEarth-1 prekursorska opona firmy Yokohama Rubber Co – japońskiego producenta opon premium, zdobyła prestiżową nagrodę w uznaniu zasług dla środowiska naturalnego podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Oponiarskich „Pneu Expo” w Lyonie.

Nowatorska opona BluEarth-1 Yokohamy to produkt przyjazny środowisku, całemu społeczeństwu i każdemu człowiekowi. Inspiracją dla jej unikatowej konstrukcji były formy i zjawiska występujące w przyrodzie. W 2012 roku opona BlueEarth-1 uhonorowana została prestiżową nagrodą „Pneu Expo Innovation Trophy" w kategorii: „Działania środowiskowe".

„Przyznane wyróżnienie jest dla Yokohamy hołdem i zachętą do dalszego rozwoju technologii na rzecz przyjaznych dla środowiska naturalnego produktów" - mówi Artur Posłuszny, Menedżer ds. sprzedaży i marketingu ITR S.A. - wyłącznego dystrybutora opon Yokohama w Polsce. „Koncepcja BlueEarth oferuje kierowcom wygodę i bezpieczeństwo prowadzenia samochodu minimalizując jednocześnie negatywny wpływ na społeczeństwo i środowisko. Wypracowana przez japońskich inżynierów nowoczesna technologia pozwoliła na obniżenie hałasu wydawanego przez oponę podczas jazdy do 70,1 dB, znaczące zmniejszenie zużycia paliwa poprzez redukcję masy opony o 17%, czy ograniczenie straty ciśnienia powietrza o 36%" - dodaje Artur Posłuszny.

Nagroda „Pneu Expo Innovation Trophy" jest przyznawana w trzech kategoriach, zarówno producentom samochodów jak i opon, w uznaniu ich wysiłków i zaangażowania w sprawy ochrony środowiska. Wyróżniane są zarówno praktyki i produkty jak i globalne działania. Jury wybierające laureatów nagrody składa się z dziennikarzy prasy motoryzacyjnej, a także członków AJTE (Europejskiego Technicznego Stowarzyszenia Dziennikarzy).

Najważniejsze cechy charakterystyczne dla serii BluEarth to:

  • Ultracienka wkładka wewnętrzna ograniczająca stratę powietrza
  • Mieszanka nano BLEND z dodatkiem olejku pomarańczowego
  • Przyjazna środowisku konstrukcja wysokich osiągów
  • Niska waga opony zmniejszająca zużycie paliwa
  • Aerodynamiczna konstrukcja zmniejszająca opory toczenia

Zapraszamy na www.yokohama-online.pl oraz www.facebook.com/yokohamapolska.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »