Technologie » AGD - RTV

Prezent dla aktywnych: odtwarzacz mp3 do biegania

Prezent dla aktywnych: odtwarzacz mp3 do biegania
Zobacz więcej zdjęć »
Odtwarzacz mp3 do biegania może okazać się prezentem idealnym, i to nie tylko dla biegaczy, ale i wszystkich aktywnych osób uprawiających jakiekolwiek sporty.

Znamiona prezentu idealnego nadają mu jego funkcjonalność oraz fakt, że prezent taki w żadnym wypadku nie musi okazać się ani prezentem nazbyt drogim (i nazbyt zobowiązującym) ani, tym bardziej, prezentem o niewielkiej wartości, czyli takim, który można by zbagatelizować, odłożyć gdzieś w kąt i o nim zapomnieć.

Wiedząc to wszystko, pozostaje nam wybrać dobry odtwarzacz mp3 do biegania, ale jakimi kryteriami kierować się przy wyborze?

Cena

Realny wydatek, z jakim należy liczyć się w tym przypadku, to kwota rzędu 150 zł. Droższy odtwarzacz może wydać się prezentem nazbyt zobowiązującym, a dużo tańszy – nic nie wartym gadżetem, który będzie trudny w obsłudze i po kilku użyciach wyląduje w koszu jako odtwarzacz zupełnie niefunkcjonalny. W cenie 150 zł można kupić bardzo dobre jakościowo odtwarzacze mp3 SanDisk Sport – dedykowane biegaczom i osobom aktywnym.

Wytrzymałość

Ważna jest zarówno wytrzymałość (solidność konstrukcji) samego urządzenia, jak i wytrzymałość baterii (akumulatorka), która decyduje o żywotności współczesnych odtwarzaczy mp3.

Solidna konstrukcja zapewnia odpowiednią trwałość w dość nietypowych warunkach – mp3 do biegania jest narażone na działanie różnych sił, najczęściej wstrząsów, więc musi być w stanie je przetrwać jak najdłużej.

Jeśli chodzi o baterie, to zazwyczaj największa bolączka tanich odtwarzaczy – bardzo szybko się zużywają, a wymienić ich nie można. W dobrych odtwarzaczach ich żywotność wynosi nawet kilka lat, średni czas ładowania sięga 3 godzin, a średni czas pracy od 8 do 12 godzin.

Funkcjonalność odtwarzacza mp3 do biegania

Decydująca jest łatwość obsługi, czyli takie rozmieszczenie wszystkich przycisków sterujących, by w czasie biegania (lub uprawiania innego sportu) można było z łatwością obsługiwać odtwarzacz. Przydatną opcją jest zapamiętywanie ostatnio odsłuchiwanych ścieżek i miejsc, w których zakończono odtwarzanie plików audio. To znacząco ułatwia odsłuchiwanie audiobooków i może być przydatne wszystkim tym osobom, które w czasie treningu, zamiast muzyki wolą posłuchać książki audio.

Dobre sportowe odtwarzacze są też dodatkowo wyposażone w narzędzia umożliwiające dokonywanie pomiarów, czyli na przykład stopery.

Ponieważ aktywność na świeżym powietrzu wiąże się z przebywaniem w warunkach dobrego nasłonecznienia, konieczne jest sprawdzenie jakości wyświetlacza. Najwygodniejsze w obsłudze są takie odtwarzacze, w których komunikaty pojawiające się na ekranie wyświetlacza widoczne są nawet w pełnym słońcu. Takimi odtwarzaczami są między innymi wspomniane powyżej odtwarzacze SanDisk z serii Sport.

Zakup odtwarzacza

Odtwarzacze mp3 do biegania można kupić zarówno w sklepach internetowych (bardzo licznych), jak i w sklepach Allegro. W tym ostatnim przypadku dobrze jest zwracać baczną uwagę na marki – wiele produktów elektronicznych jest w tej chwili dość mizernej jakości i oferuje się je w odpowiednio niskich cenach, ale jeśli zależy nam na zakupie naprawdę dobrego sprzętu, takie okazje cenowe lepiej jest omijać z daleka.

Dobrym sposobem na wybór optymalnego odtwarzacza jest porównanie parametrów, opinii i cen w porównywarkach cenowych.  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Opiniomat
http://opiniomat.co.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »