Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Prezenty komunijne

Prezenty komunijne
Zobacz więcej zdjęć »
Dla jednych maj to miesiąc zakochanych, dla innych początek sezonu grillowego, a dla jeszcze innych… Pierwsza Komunia dziecka. To z kolei wiąże się z trudnością wyboru prezentu, który przecież powinien być wyjątkowy.
Tendencje zakupowe
 
Jeszcze 20 lat temu nikomu do głowy by nie przyszło, że kupno komunijnego prezentu może stanowić problem. Żelaznym standardem były wówczas: biblia, zegarek, rower czy biżuteria. Dzisiaj dostęp do wszelkich dóbr materialnych jest nieporównywalnie większy, a to przekłada się na oczekiwania maluchów. Wymienione przedmioty nadal stanowią ciekawą propozycję, jednak traktowane są już raczej jako dodatek do właściwego prezentu, którym zazwyczaj jest: laptop, konsola do gier, smartfon, aparat fotograficzny i inne elektroniczne cudeńka. Mimo wysokich cen, stały się one standardem i niemalże „nową świecką tradycją” towarzyszącą Komunii.
 
Nie wiedzieć czemu kwestia prezentu zdaje się być w dzisiejszych czasach kluczową sprawą. Być może to tylko wrażenie wywołane masowym atakiem reklam polecanych produktów tuż przed rozpoczęciem sezonu komunijnego. Nie ma wątpliwości, że takie ujęcie tematu spowodowane jest absolutną komercjalizacją Komunii Świętej, zniekształcającą jej pierwotny obraz i znaczenie. Tak czy inaczej nie da się uciec od tej tendencji, dlatego warto nadać własny ton ogólnemu trendowi i nie dać się wkręcić w zakupowy szał tego, co akurat zdaniem (niewiadomego pochodzenia) ekspertów jest teraz modne.
 
 
Propozycje
 
Przyjęcie Pierwszej Komunii oznacza pewną zmianę w życiu ośmiolatka. To pretekst do przemyśleń, być może nowych postanowień, a na pewno do rozpoczęcia świadomego kształtowania własnego charakteru. Jeśli przyjmiemy taki punkt widzenia, szybko stanie się jasne, że prezenty powinny nieść wartość inną niż materialna. Idealnie byłoby, gdyby pomogły w zdobyciu nowych umiejętności, zachęciły do odkrywania nowej dziedziny życia, zaszczepiły interesującą i wartościową pasję. Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić… ale czy na pewno? Oto lista prezentów, które przyszły nam do głowy:
 
zajęcia dodatkowe – oferta zajęć dla dzieci we Wrocławiu jest ogromna. Można wybierać spośród zajęć fotograficznych, plastycznych, tanecznych, sportowych, … Lista jest długa, a organizatorem są zarówno edukacyjne placówki miejskie, jak i prywatne. Praktycznie w każdej dzielnicy Wrocławia jest ich sporo, dzięki czemu każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie w niewielkiej odległości od domu.
 
kolonia/obóz letni – to świetny pomysł na realizację dziecięcych pasji. Obozy letnie zazwyczaj są profilowane, więc bez względu na to, czy dziecko jest miłośnikiem koni, żeglarstwa czy piłki nożnej, na pewno znajdziemy dla niego odpowiednią ofertę. Dla wielu maluchów mogą być to pierwsze wakacje poza domem, co dodatkowo zwiększy znaczenie prezentu.
 
kurs języka obcego – to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Znajomość języka obcego zawsze stanowi wielką wartość, rozwija, a także daje nowe możliwości. Oczywiście nie trzeba decydować się na żelazny standard, jakim jest j. angielski. Jeśli dziecko interesuje się kulturą Francji, Hiszpanii lub Włoch, można zafundować mu kurs języka adekwatnego do zainteresowań. Z racji tego, że język angielski jest nauczany w każdej szkole, wybór innego języka zdaje się być naprawdę sensowny.
 
wspólny wyjazd poza miasto – to oczywiście kolejna propozycja ściśle uzależniona od zainteresowań dziecka. Jeśli malec jest wielkim fanem zamków, zorganizujmy mu rajd po ruinach zamków Dolnego Śląska. Najlepiej jeśli taki wyjazd wiązałby się z koniecznością noclegu poza domem, nawet przez kilka nocy. Taka wycieczka byłaby niewątpliwą atrakcją, wspominaną przez długie lata.
 
pakiet biletów do atrakcyjnych miejsc we Wrocławiu – nasze miasto może zapewnić swoim najmłodszym mieszkańcom naprawdę wiele atrakcji. Wydawać by się mogło, że kupno biletów to raczej drobny prezent. Jednak jeśli zbierzemy wszelkie ciekawe lokalizacje z mapy Wrocławia, okaże się, że lista jest niekrótka:


 • ZOO
 • Ogród Japoński
 • Ogród Botaniczny
 • Kraina Miniatur
 • ścianka wspinaczkowa
 • wioska indiańska
 • wieża widokowa w katedrze
 • Centrum Poznawcze
 • tor kartingowy
 • grota solna
 • Mostek Czarownic w kościele Marii Magdaleny
 • Aquapark
 • muzea
 • kina
 • teatry
 • park linowy

 
instrument muzyczny – zestaw złożony z instrumentu (np. gitary) oraz kilku lekcji nauki gry na nim może stanowić ciekawy prezent, ale również początek niesamowitej przygody. Z jednej strony taki prezent ma funkcję rozrywkową, z drugiej jednak (niemniejszą) edukacyjną. Jeśli dziecko złapie bakcyla i będzie przykładać się do ćwiczeń, skutki można będzie zaobserwować w postaci harmonijnych dźwięków, a także dumy, zadowolenia i satysfakcji z osiągnięć.
 
 
Bez względu na to czy skłaniamy się bardziej ku tradycyjnym, czy też nowatorskim prezentom, wszelkie pomysły należy wcześniej skonsultować z rodzicami ośmiolatka. Głównie dlatego, żeby przypadkiem nie doszło do zdublowania prezentu, ale również po to, by zyskać ich akceptację. Być może rodzice będą w stanie podpowiedzieć, czego oczekuje dziecko lub poinformują, że cała rodzina składa się na jeden, bardzo drogi prezent. Opcji tak naprawdę jest bardzo wiele, jednak warto przemyśleć swój wybór, aby nie padło na przedmiot, który wraz ze zmianą sezonu lub mody zostanie wymieniony na nowszy model. Ostatecznie do Pierwszej Komunii przystępuje się tylko raz w życiu.źródło: www.czaszdziecmi.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Czas z dziećmi

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »